sobota, Listopad 28, 2020

Zakupy internetowe – na czym? Komputer, laptop czy może smartfon?

0
online shopping

Za pomocą jakich urządzeń robimy zakupy w sklepach online? Przekonajmy się kto najczęściej wybiera laptopy, komputery, a kto smartfony. Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziemy w raporcie o e-commerce w Polsce w 2020 roku. Przygotował go Gemius ze współpracą z Izbą Gospodarki Elektronicznej. Przekonajmy się na jakich urządzeniach robimy najczęściej e-zakupy! Co kupujący w internecie cenią sobie najbardziej w zakupach online? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/zakupy-w-internecie-komputer-laptop-czy-smartfon/ 

Urządzenia na których najczęściej robimy e-zakupy

W zestawieniu cały czas królują laptopy, czyli inaczej mówiąc komputery przenośne. 80% internautów robiących zakupy w internecie wykonują je przy użyciu internetu. Na drugim miejscu tego zestawienia znajdują się smartfony, czyli inaczej mówić urządzenia mobilne, podczas robienia zakupów przez internet korzysta z nich 69% osób. Trzecie miejsce zajmują komputery stacjonarne, używa ich 50% wszystkich badanych. Na końcu możemy zauważyć również, że znajdziemy tablety oraz czytniki e-booków. Co zachęca internautów do robienia zakupów online? 

Co internauci cenią sobie w zakupach internetowych? 

Osoby, kupujące przedmioty za pomocą smartfonów są bardziej aktywne w internecie, konsumują więcej treści, chętniej korzystają mediów społecznościowych czy porównywarek cen, niż użytkownicy komputerów czy tabletów.

Robiący zakupy przez smartfony częściej doceniają dostępność produktów w sklepach www przez całą dobę. Jest to także atut dla osób wykonujących zakupy na laptopie.

Wszyscy użytkownicy cenią dodatkowo wygodę, a także możliwość spędzenia na internetowych zakupach dowolnej ilości czasu.

Co skłoniłoby ludzi do częstszych zakupów online?

Będą to przede wszystkim niższe koszty dostawy, a także niższe ceny, niż te znajdujące się w sklepach stacjonarnych. Łączy to zwolenników wielu urządzeń. Internautów, którzy zdecydowanie wolą zakupy za pomocą smartfonów, bardziej kuszą kody rabatowe, a także zniżki dla osób kupujących online.

Zobacz też: http://www.pracorama.pl/w-czym-pomoze-nam-rzecznik-malych-i-srednich-przedsiebiorcow/

Integracja ERP z innymi systemami dla przedsiębiorstw (cnc, mes, cad)

0
Integracja ERP z innymi systemami dla przedsiębiorstw (cnc, mes, cad)

Nowoczesne przedsiębiorstwa poszukują coraz to nowszych rozwiązań, mających na celu usprawnienie pracy i współdziałania pomiędzy poszczególnymi działami. Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa, czyli ERP, to oprogramowanie automatyzujące przepływ informacji, pomiędzy różnymi gałęziami, zwiększając wydajność i przychody firmy.

Czym jest ERP i na czym polega integracja?

ERP (ang. Enterprise Resource Planning) jest to oprogramowanie do planowania zasobów przedsiębiorstwa. Służy firmom każdej wielkości, do usprawnienia i automatyzacji zadań biznesowych. Może obejmować wszystkie obszary zarządzania, takie jak księgowość, dystrybucja czy zasoby ludzkie. Działając jako scentralizowana baza danych ułatwia przepływ informacji między działami. Systemy ERP automatyzują prace, które wymagają ręcznego wykonania- np. ERP dla produkcji posiada możliwość pobierania informacji z zamówienia sprzedaży i automatycznie przekazuje niezbędne dane finansowe do systemu księgowego.

Integracja polega na łączeniu oprogramowania ERP z innymi systemami. Zapewnia to otrzymywanie spójnych informacji i automatyzację przepływów pracy. Ma to wpływ na relacje, między systemem ERP, a modułami innych dostawców, pozwalając firmom na wybór określonych narzędzi i dostosowując program do własnych potrzeb. Wdrożenie strategii ERP usprawnia proces komunikacji między różnymi modułami, zaoszczędzając czas i minimalizując ryzyko pomyłki.

Korzyści z integracji ERP

Scentralizowane dane– zbiór danych w jednym miejscu, znacznie usprawnia współpracę między działami, np. księgowy nie musi co miesiąc czekać na informacje o uzyskanych przychodach z działu sprzedaży w celu zaktualizowania rejestru. Posiada na bieżąco wszystkie dane potrzebne do wykonywania swojej pracy.

Zautomatyzowanie procesów– pomaga zaoszczędzić czas potrzebny na realizację zadania, które wymagało ręcznego wykonania, np. wprowadzanie danych do systemu.

Wizualizacja przepływu pracy– zapewnia lepszą przejrzystość wykonywanej pracy. Dodatkowo integracja z narzędziem, takim jak program do zarządzania projektami, umożliwia pracownikom wgląd w pracę ich kolegów.

Zminimalizowanie błędu ludzkiego– pozwala wyeliminować literówki czy wiadomości e-mail wysyłane do niewłaściwego kontrahenta, które mogą znacznie zaszkodzić firmie.

Więcej czasu na nowe projekty– zaoszczędzając czas potrzebny na wprowadzanie danych, pracownik może wykonywać inne, bardziej produktywne obowiązki.

Integracja systemu ERP z programami produkcyjnymi

Integracja oprogramowania ERP dla produkcji z systemami takimi jak CAD czy MES funkcjonującymi w firmie jest realizowana indywidualnie dla każdego klienta. Wymaga ono zaangażowania zarówno dostawcy oprogramowania ERP, producenta systemu CAD czy MES, oraz współpracy pracowników firmy klienta. Dodatkowo integracji wymagają maszyny produkcyjne, w tym układy sterowania numerycznego CNC. Każda wycinarka laserowa CNC, pomimo zaawansowania technologicznego, wymaga innego oprogramowania. Powoduje to powstawanie wielu baz danych, a przekierowywanie zleceń pomiędzy maszynami, pochłania mnóstwo czasu. Połączenie systemu ERP z CAD, MES oraz wycinarkami laserowymi, pozwala na pełną automatyzację zleceń produkcyjnych. Proces rozpoczyna się od skierowania zlecenia na produkcję. Po stworzeniu planu produkcyjnego w programie ERP zostaje automatycznie wygenerowany plik z danymi. Plik ten dostarcza niezbędne informacje, takie jak nazwa klienta, numery podzespołów, liczba sztuk, rodzaj materiału czy wymagany termin realizacji. System na bieżąco jest aktualizowany, gwarantując powiadomienie o wszelkich zmianach i usuwanie zrealizowanych zleceń. Pełna integracja daje zatem możliwość śledzenia wszystkich zleceń produkcyjnych i ich statusów.

Integracja ERP z innymi programami może zachodzić w następujących obszarach:

  • pobieranie danych o zleceniach,
  • wymianie informacji o zleceniach w toku,
  • informowanie o szacunkowych terminach realizacji,
  • raportowanie o bieżącym stanie produkcji,
  • informowanie o zakończonych zleceniach,
  • obieg danych finansowo-księgowych.

Integracja ERP z płaszczyzną  produkcyjną sprawia, że zarządzanie produkcją jest efektywniejsze. Usprawnia procesy związane z wykonaniem zleceń produkcyjnych oraz umożliwia wykorzystywanie wszelkich danych, bez tworzenia zbędnych kopii zapasowych i marnowania czasu na przekazywanie i aktualizację danych. Im większa integracja, tym lepsza wydajność pracy i dokładniejszy przekaz informacji.

Projektor Panasonic – nie tylko dla domu

0
Projektor PANASONIC

Wraz z rozwojem technologii, standardowe rozwiązania coraz częściej odchodzą w zapomnienie. Świetnym przykładem jest telewizja. Już kilka lat temu ludzie zaczęli rezygnować z różnego rodzaju abonamentów, by zacząć eksploatować platformy streamingowe. Dzięki nim mogą zwyczajnie oglądać to, na co mają ochotę w danym momencie i nie są uzależnieni od ramówki narzuconej z góry.

Drugi krok to wyeliminowanie telewizorów. Nie znaczy to jednak, że ludzie pozbywają się wizji ze swoich biur lub mieszkań. Zwyczajnie jest ona zastępowana przez rzutniki, które oferują dużo lepszy obraz, niż kilka lat temu. Czy taki projektor Panasonic spełni oczekiwania najbardziej wymagających grup użytkowników? Przekonajmy się o tym na własne oczy.

Projektor do mieszkania zamiast telewizora

Własna sala kinowa? Może forma wizji w sypialni zamiast klasycznego telewizora? Projektor bez wątpienia w obydwu przypadkach oferuje dużo wygodniejszą pracę, ponieważ obraz nie jest tak jasny i przejaskrawiony, co w wielu przypadkach powoduje nadmierne zmęczenie oczu w ciemności, np. po zmroku w sypialni z zasłoniętymi oknami i zgaszonymi światłami. Do tego dochodzi aspekt związany z personalizacją rozmiaru obrazu. Możemy więc w atrakcyjnej cenie dostosować wielkość wizji do własnych preferencji lub możliwości.

W biurach i salach szkoleniowych jest podobnie. Rzutnik udostępnia nam personalizację wielkości obrazu, co umożliwia z kolei dostosowanie materiałów do wielkości sali lub grupy odbiorców. Jest zatem wyjątkowo wygodne i praktyczne rozwiązanie, które od lat idealnie sprawdza się w salach konferencyjnych.

Jaki model wybrać?

Zwróćmy uwagę na konstrukcję, którą znajdziemy pod adresem https://www.bemixmedia.pl/projektor-panasonic-pt-lb425-id-5801. Jest to oryginalny projektor marki Panasonic, której nie musimy prawdopodobnie przedstawiać – nawet osobom, które w kręgu swoich zainteresowań nie posiadają technologii. Rzutnik oferuje rozdzielczość na poziomie 1024 x 768 XGA i jasność na poziomie 4100 lumenów. Jest to świetny wynik w takiej technologii, dzięki czemu komfortowo możemy korzystać z materiałów wideo/foto – nawet jeśli w pomieszczeniu nie panuje całkowity mrok. Do tego dochodzi lampa, której sprawność i wytrzymałość oceniane są na 20 000 godzin pracy! Z takim wynikiem nie musimy obawiać się, że po kilku latach pracy projektora będziemy zmuszeni wymieniać kosztowne elementy. Możemy śmiało używać tego produktu kilka godzin dziennie przez ponad 10, a może nawet 15 lat! Niewiele telewizorów jest w stanie zapewnić nam taką niezawodność.

Szybki Internet

0
Internet

Jeśli chodzi o prędkość Internetu, żargon może być nieco zagmatwany. Krótko mówiąc, prędkości są zwykle mierzone w megabitach na sekundę lub Mb / s. Im wyższa stawka, tym szybszy jest Twój Internet. Megabity zajmują jedną ósmą wielkości megabajta (przy szybkości 1 megabajta na sekundę, na przykład pobranie obrazu o rozmiarze 10 MB zajmie 80 sekund). Oto więc, jak dowiedzieć się, czy maksymalnie wykorzystujesz prędkość Internetu i jak się tam dostać bez rozbijania banku.

Wskaźnik ATR — jak go stosować?

0
Wskaźnik ATR

Na rynku Forex znajdziesz wiele narzędzi, które ułatwią ci handel. Jednym z nich jest wskaźnik ATR (z ang. Average True Range czyli Średnia Rzeczywistego Zasięgu) autorstwa J. Wellesa Wildera. Do czego służy to narzędzie i jak pomoże ci na giełdzie? Tego dowiesz się z artykułu

Samozatrudnienie jako nowa forma pracy

0
Samozatrudnienie jako nowa forma pracy

Coraz więcej ofert pracy opiera się na samozatrudnieniu. Dla osób przyzwyczajonych do pracy na podstawie umowy o pracę lub umowę cywilno – prawną taki rodzaj współpracy może okazać się nieatrakcyjny. Obawy te mogą wynikać z braku znajomości tematu lub niechęci do ryzyka.

Z samej definicji samozatrudnienia wynika, że jest to działalność gospodarcza, prowadzona na własny rachunek oraz odpowiedzialność przez osoby fizyczne. Cała odpowiedzialność przechodzi z pracodawcy na „samozatrudnionego pracownika”. Mimo, że nie zachęca to do takiej formy współpracy warto pamiętać, że taki rodzaj „umowy” niesie ze sobą wiele korzyści dla jednej i drugiej strony.

Samozatrudnieni zarabiają znacznie więcej

Dzięki temu, że koszty pracodawcy są niższe ma możliwość zaproponowania samozatrudnionemu lepszej stawki niż w przypadku umowy o pracę bądź umów cywilno – prawnych. Poza tym, pracując na własny rachunek nie obowiązują nas godziny pracy – sami określamy ile będziemy pracować, ale po naszej stronie stoi mobilizacja do pracy. Dodatkowym atutem jest to, że nie musimy ograniczać się do jednego pracodawcy. Da to możliwość zarobienia większych pieniędzy. W przypadku pracy w oparciu o umowę o pracę nie zawsze jest możliwość pracy w nadgodzinach. Swoboda decyzji dotyczy również wyboru pracodawcy. Jeśli chcemy jednak pracować dla wielu firm ważne żeby nasza praca była efektywna. Koniecznie przeczytajcie poradnik na temat efektywnej pracy w domu.

Dzięki takiej formie zatrudnienia nie musimy ograniczać się również do określonego przez pracowadcę sposobu wykonywania pracy. Mamy możliwość wdrożenia swoich autorskich pomysłów. Dla osób samozatrudnionych istniej również wiele korzyści podatkowych. Jedną z nich jest możliwość odliczenia od podatku kosztów prowadzenia działalności. W zależności od prowadzonej działalności może to być np. koszt dojazdu do pracy, zakup komputera, oprogramowania czy telefonu. Inną korzyścią jest możliwość odliczenia podatku VAT od zakupionych towarów i usług.

Korzyści podatkowe dla samozatrudnionych

Znacząca korzyścią jest również niższa stawka podatkowa. W zależności od formy prowadzonej działalności oraz osiąganych dochodów można wybrać najkorzystniejszy dla siebie wariant. Na korzyść za samozatrudnieniem przemawia również obniżona składka na ubezpieczenie społeczne. Przez pierwsze pół roku samozatrudniony płaci tylko składkę zdrowotną, a przez okres dwóch lat od dnia rozpoczęcia działalności, obniżoną składkę na ubezpieczenie społeczne. Nie bez znaczenia jest również możliwość korzystania z kredytów na preferencyjnych warunkach oraz dotacji. Dzięki inwestycjom staniemy się bardziej konkurencyjni.

Podsumowanie samozatrudnienia

Jest wiele korzyści związanych z samozatrudnieniem. Większość osób, które otworzyły własną działalności gospodarczą nie żałuję tej decyzji. Jedak własna działalność gospodarcza to duża odpowiedzialność. Dlatego taką decyzję należy podjąć świadomie i rozważyć wszelkie plusy i minusy.

Ile kosztuje założenie i utrzymanie sklepu internetowego?

0
cena sklepu internetowego

W dobie szybkiego rozwoju internetu i związanych z nim usług płatniczych i przewozowych dużo działalności gospodarczych nastawionych na sprzedaż przenosi się do sieci. Jednakże, aby to zrobić, potrzebne jest skorzystanie z jakiejś platformy, na której można zaprezentować swoje produkty.

Opisy produktów w sklepie internetowym i ich najczęstsze błędy – jak się przed nimi ustrzec?

0
Opisy produktów w sklepie internetowym

Chociaż nie ma jednego wzorca pozwalającego na stworzenie opisu zachęcającego do zakupu produktu, to uważne wystrzeganie się popularnych błędów może pomóc w osiągnięciu zamierzonego celu sprzedażowego.

Dobry opis produktu w sklepie internetowym – zacznij od poznania swoich klientów

Pierwszą podstawową zasadą, którą należy zastosować przed rozpoczęciem pisania treści jest ustalenie, kim będzie Twój potencjalny odbiorca tekstu. Dzięki temu będziesz mógł nawiązywać i budować relację ze swoim klientem. Przekłada się to na chęć dokonywania zakupu i powracania do danego sklepu. W ostatnim czasie coraz więcej mówi się na temat zielonego marketingu. Wśród klientów e-sklepów coraz więcej jest entuzjastów ekologii.  Zyskasz na tle konkurencji, jeżeli Twoje produkty będą spakowane w mniejszą ilość plastiku.

Nieczytelny opis produktu w sklepie online

Brak czytelności opisów powoduje zniechęcenie u potencjalnych klientów. Po dobre opisy produktów zgłoś się tutaj. Z tego powodu przechodzą oni do przeglądania witryn konkurencji. Aby przyciągnąć czytelników do pozostania na naszej stronie, musimy wprowadzać w naszym tekście odstępy, akapity oraz wypunktowania, możemy również tworzyć tabele. Bez powyższych elementów wyróżniających nasz tekst nawet najlepsza oferta może nie dotrzeć do klientów, którzy po odwiedzeniu naszej strony i zapoznaniu się z przedstawioną ofertą nie zostaną zachęceni, aby zapoznać się z naszą witryną. Najgorszym błędem przy pisaniu jest tworzenie zbyt ogólnych i niedopracowanych opisów.

Dobry opis produktu

Opisy produktów do SEO – za dużo fraz kluczowych

Każdy sprzedawca internetowy dobrze wie, jak ważne jest tworzenie opisów produktów uwzględniających zasady SEO. Umieszczając w tekstach odpowiednie słowa kluczowe sprawiamy, że nasz tekst jest lepiej pozycjonowany. Pozycjonowanie sklepu jest niezwykle ważne, jednakże nie można zapominać, że nasza strona powinna być przeznaczona przede wszystkim dla klientów, a nie dla algorytmów. Zbyt duża liczba słów kluczowych  umiejscowiona  w tekście sprawia, że jest on nieatrakcyjny. Klient, który widzi stłoczone słowa kluczowe po raz kolejny, może stać się poirytowany. Pomocne może być korzystanie z wyrazów bliskoznacznych i synonimów, które prezentują się lepiej niż powtarzane słowa.

Opisy produktów do SEO

Opisy produktów – brak unikalności – nie są dostatecznie wyróżniające

Z powodu ogromnej liczby konkurencji na rynku sprzedawca, który chce osiągnąć wysokie zyski musi wyróżniać się dobrą reklamą, spójnością wizualną firmy oraz przyciągającymi opisami produktów.  Takie tworzą profesjonalne agencje copywriting  np. https://www.experts4blogs.pl/  Aby osiągnąć sukces i zdobyć sympatię swoich klientów należy wyróżnić się z tłumu.  Zwracaj uwagę na to, aby skupić się na grupie docelowej Twoich odbiorców. Dostosuj do nich odpowiedni humor, branżowe nawiązania oraz informacje, o których Twoi potencjalni klienci chcieliby przeczytać. W przypadku opisów produktów spożywczych, czy też suplementów można wspomnieć o tym, jak zażywanie ich wpłynie korzystnie na zdrowie i jakość życia. Klienci w opisach szukają również porad na temat możliwości wykorzystania prezentowanych produktów. Jeżeli dany produkt jest ekologiczny, warto o tym wspomnieć również w opisie.

Ochrona mieszkania dla każdego

0
Ochrona mieszkania dla każdego

Ochrona swojej własności jest zarówno przywilejem, jak i obowiązkiem każdego człowieka. Dotyczy to zarówno drobnych rzeczy, które nosi się przy sobie na co dzień, jak i ochrony swojego miejsca zamieszkania i znajdującego się tam dobytku.

Komputery używane – gdzie szukać sprzętu dobrej jakości?

0
Komputery używane

Zakup komputera to poważna inwestycja, nad którą trzeba się porządnie zastanowić. W końcu sprzęt elektroniczny ma ułatwiać życie, a nie je komplikować. Od tego, co wybierzesz, zależy jakość Twojej pracy i komfort płynący z rozrywki. Zastanówmy się w takim razie nad budżetową opcją, jaką są komputery używane. Czy spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników?

Komputery używane czy nowe – co wybrać?

To nie tajemnica, że kupując cokolwiek zawsze zwraca się uwagę na stosunek ceny do jakości. W przypadku inwestycji, jaką jest zakup komputera, kryteria oceny na pewno będą wysokie. Nic w tym dziwnego – w końcu mówimy o kwotach rzędu kilku tysięcy złotych. Nowy sprzęt nie jest tani, a prestiżowe marki często ustalają kwoty, które są równowartością kilkumiesięcznej pensji. Dobrym pomysłem w takiej sytuacji jest wybór komputera używanego. Nietrudno znaleźć firmę, która oferuje sprzęt poleasingowy – sztuką jest znaleźć taką, która zaskoczy swoim profesjonalnym podejściem. Tak naprawdę trafiony wybór komputera nie zależy od tego, czy jest on nowy czy używany. To kwestia uczciwości sprzedawcy. Ale jak znaleźć sprawdzony sklep w morzu propozycji?

Sprawdzony sklep, czyli jaki?

W każdym mieście jest mnóstwo sklepów zajmujących się sprzedażą sprzętu elektronicznego. Do tego dochodzą oferty internetowe i te od osób prywatnych. Można się w tym naprawdę pogubić. Zakup komputera przez portal ogłoszeniowy często wiąże się ze sporym ryzykiem – przecież nie wiadomo tak naprawdę, dlaczego ktoś sprzedaje dany produkt i czy jest uczciwy. Taki sprzęt zazwyczaj nie posiada żadnej gwarancji, dlatego w przypadku awarii trzeba sobie radzić samemu. Chociażby z tego względu lepiej skorzystać z oferty dostępnej w sklepach. Sprawdzony sklep będzie posiadał różnorodne produkty – od nowych po używane. Wszystkie będą w pełni sprawne i wydajne. Korzystne oferty dostępne są w internecie, na stronach takich jak https://goodfrog.pl/Uzywane-c326. Komputery używane z gwarancją dają poczucie bezpieczeństwa, a przy tym stanowią przystępną cenowo opcję.