Obsługa sieci w firmach

0
Obsługa sieci w firmach

Sieć stała się miejscem, które skupia wiele osób na całym świecie. Można dzięki niej poszerzać swoją wiedzę, znaleźć rozrywkę, a także nawiązać współpracę. Wiele znanych osób zakłada swoje strony internetowe, by móc przybliżyć swój dorobek artystyczny. Oczywiście wiele z tych osobowości nie ma pojęcia o tym jak funkcjonuje internet od strony technicznej. Takim ludziom potrzebna jest opieka informatyczna firm. W końcu większość ludzi zakłada firmy pod postacią jednoosobowych działalności gospodarczych, dzięki czemu mogą korzystać z bardziej przyjaznego systemu opodatkowania.

Podatek liniowy to wyłącznie dziewiętnaście procent po przekroczeniu pierwszego progu podatkowego. Osoba fizyczna nie może płacić mniej niż trzydzieści dwa procent, dlatego warto założyć firmę i starać się o mniejsze opodatkowanie dochodów. Artyści często zarabiają rocznie powyżej osiemdziesięciu tysięcy złotych, więc jest to dla nich szalenie korzystne rozwiązanie podatkowe.

Outsourcing IT Małopolska to przedsiębiorstwo, które zajmuje się profesjonalną pomocą w zakresie działania w sieci. Zatrudniając fachowców można być pewnym, że strona będzie działać bez zastrzeżeń, a w razie przeciążenia zawsze można się do nich zgłosić. Jak ich znaleźć? Strona help desk – westpcs.pl zawiera dane kontaktowe do osób odpowiedzialnych za kontakt z klientem i jego obsługę.

W dzisiejszych czasach istotne jest to, aby delegować zadania. Jedna osoba nie powinna być odpowiedzialna za wiele zadań, gdyż po prostu może czuć się przeciążona. Niestety stres związany z wykonywaniem zadań może zdezorientować i utrudnić sprawowanie najprostszych funkcji. Każdy powinien mieć świadomość jak wpływa na nasze życie i pozwolić pracownikom działać zgodnie z ich możliwościami oraz umiejętnościami. Być może niektóre osoby o wiele lepiej sprawdzą się w kontakcie z klientem niż w pracy przy oprogramowaniu. Informatycy z krwi i kości na pewno będą pewniej się czuć, gdy oszczędzi się im zbyt wielu rozmów z potencjalnymi użytkownikami usług.

Skuteczna reklama w sieci z agencją interaktywną

0
Skuteczna reklama w sieci z agencją interaktywną

Chcesz promować swoją firmę w internecie? Warto robić to wraz z ekspertami z agencji interaktywnej!

Reklama w internecie to szeroka gama różnych metod, które pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych wyników. Do reklamy on-line wcale nie trzeba wysokich sum – nawet tanie rozwiązania w tym zakresie mogą dać świetne wyniki.

Żeby jednak marketing internetowy rzeczywiście przyniósł ze sobą najlepsze wyniki, warto skorzystać z pomocy ekspertów w tej dziedzinie. Wsparcie w tym zakresie zapewniają agencje interaktywne, czyli agencje marketingu internetowego.

Kompleksowa pomoc dla jeszcze lepszej skuteczności reklamy on-line

Agencja reklamowa Łódź oferują swoim klientom kompleksowe usługi w ramach promocji w internecie. Obejmują one w szczególności takie czynności jak:

 • dobór najlepszych metod promocji w sieci
 • projektowanie reklamy on-line dla klienta
 • wdrożenie zaprojektowanej kampanii reklamowej
 • nadzorowanie efektów prowadzonych działań i raportowanie
 • wprowadzanie niezbędnych zmian w kampanii

W związku z tym klienci agencji interaktywnych mogą liczyć wtedy na pełne wsparcie od ekspertów w dziedzinie reklamy on-line. Co więcej, wcale nie trzeba wtedy liczyć się z bardzo wysokimi wydatkami!

Jakie usługi reklamowe oferują agencje interaktywne?

Dobre agencje interaktywne zapewniają swoim klientom dostęp do szerokiej gamy różnych metod promocji. Można zatem dobrać je indywidualnie do oczekiwań i potrzeb związanych z reklamą on-line.

Wśród metod reklamowych dostępnych w agencjach interaktywnych dostępne są między innymi:

 • kampanie linków sponsorowanych AdWords Google
 • SEO – pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych
 • e-mail marketing – marketing przez wiadomości e-mail
 • social media marketing – marketing z użyciem mediów społecznościowych
 • content marketing – marketing treści
 • branding i rebranding w internecie

Specjaliści z agencji interaktywnych mogą zatem wskazać, jakie metody reklamowe sprawdzą się wtedy najlepiej, a także zadbać o to, aby przyniosły one jak najlepsze rezultaty dla klienta.

Bezrobocie po studiach? Czemu tak się dzieje?

0
czemu po studiach jest problem ze znalezieniem pracy?

Większość maturzystów staje przed ciężkim wyborem, ponieważ to właśnie od kierunku studiów, na który się zdecydują w główniej mierze, zależy ich przyszłość. W naszym kraju, w celu ułatwienia tej decyzji oraz monitorowania sytuacji absolwentów na rynku pracy, powstał program rządowy ELA. Dzięki niemu wiemy, które zawody są przyszłościowe, a które grożą bezrobociem.

Po jakich kierunkach studiów najtrudniej jest znaleźć pracę?

Ze statystyk wynika, że kierunki studiów po których najciężej jest znaleźć pracę to weterynaria, leśnictwo oraz rolnictwo. Dzięki programowi ELA bez żadnego problemu można sprawdzić, ile czasu zajmuje znalezienie pracy, po ukończeniu konkretnej uczelni i kierunku, w danym województwie.

Program Ela mimo, że jest bardzo przydatnym dodatkiem, należy wiedzieć że nie uwzględnia danych osób, które znalazły zatrudnienie w oparciu o umowę o dzieło lub zlecenie.

Najbardziej przyszłościowe kierunki studiów

W obecnych czasach, do najbardziej popularnych kierunków wybranych przez ubiegłorocznych maturzystów, należą:

 • informatyka (około 30 tysięcy osób);
 • psychologia (około 25 tysięcy osób);
 • zarządzanie (około 20 tysięcy osób).

Przeczytaj też: http://www.crowley.pl/ksiegowosc-online-czy-sie-oplaca/

Informatyka jest najbardziej przyszłościowym kierunków studiów, również według programu rządowego ELA. Jest to dziedzina, w której już teraz jest ogromne zapotrzebowanie na pracowników. Do tego wynagrodzenie oferowane przez większość firm jest bardzo atrakcyjne. Pozwala żyć na godnym poziomie.

Jak zacząć pracę po studiach?

Niektórzy studenci, już w trakcie studiów podejmuje pracę zarobkową lub staż. Czasami wynika to z tego, że potrzebują funduszy żeby móc się swobodnie utrzymać w mieście, a czasami po prostu chcą zwiększyć swoje szanse u pracodawców.

Podczas wykonywania pracy już w trakcie studiów zdobywamy doświadczenie, które jest bardzo porządane przed przyszłych pracodawców. Do tego nawiązujemy cenne kontakt oraz uczymy się wykorzystywać umiejętności, które nabyliśmy w trakcie zajęć na uczelni.

Kolejną możliwością, która daje nam szansę na wejścia na rynek pracy jest wolontariat. W takim miejscu jesteśmy w stanie nauczyć się samodzielności, organizacji, radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Wszystkie te cechy mogą się przydać podczas wykonywania pracy zarobkowej.

Źródło: https://www.aipuw.pl/

Oprogramowanie do produkcji muzyki

0
Oprogramowanie do produkcji muzyki

Oprogramowanie do produkcji muzyki stoi obecnie na bardzo wysokim poziomie, dzięki rozwojowi techniki pojawiają się nowe funkcje, opcje oraz możliwości tworzenia i dystrybucji utworów. Jednak jak wybrać wśród setek produktów, taki program, który nie tylko pozwala stworzyć profesjonalnie brzmiące piosenki, ale także jest łatwy w obsłudze i wyposażony w przydatne funkcje? Dzisiaj poruszymy kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem odpowiedniego oprogramowania.

Po pierwsze: wszechstronność Wybierając oprogramowanie do produkcji muzyki, najlepiej zdecydować się na wszechstronny i uniwersalny produkt. Dzięki temu w jednym miejscu będziemy mieli możliwość tworzenia muzyki w różnych stylach, przy użyciu bogatego instrumentarium oraz korzystania z rozbudowanego archiwum dźwięków, oraz efektów. Przecież nigdy nie wiemy, czym będziemy zajmować się za jakiś czas, jakie wyzwania nas spotkają, czego oczekiwać mogą od nas ewentualni klienci. Profesjonalne programy do pracy z plikami audio pozwalają na tworzenie nie tylko muzyki, ale także obróbkę i produkcję filmów, podcastów oraz innych popularnych materiałów, np. wywiadów czy też audiobooków. Dlatego też im bardziej uniwersalne narzędzie wybierzemy, tym więcej będziemy w stanie, przy jego pomocy wykonać. Pozwoli to na tworzenie profesjonalnych nagrań, na własnym komputerze, a efekt będzie porównywalny z tym, jaki daje praca w studio nagraniowym.

Po drugie: intuicyjność Wiele programów tego typu odstrasza użytkowników skomplikowanym i nieczytelnym interfejsem. Mnogość opcji jest plusem, co z tego, skoro nie będziemy umieli w sposób praktyczny z nich korzystać. Dlatego też wybrany przez nas software powinien mieć czytelne, intuicyjne oraz w miarę możliwości proste menu. Dzięki temu proces produkcji przebiegać będzie sprawnie, a pozbawione zbędnych i rozpraszających elementów menu, pozwoli nam skupić się na tym, co najważniejsze — produkcji wysokiej jakości nagrań. Przydatnym elementem, są zatem wszelkiego rodzaju odwzorowania urządzeń takich jak stoły mikserskie czy też syntezatory. Praca z ich wykorzystaniem przebiega w naturalny sposób, pozwala na naukę nowych umiejętności oraz daje pełną kontrolę nad materiałem, w danej chwili obrabianym.

Po trzecie: wysoka jakość Żeby stworzyć produkt wysokiej jakości, w tym przypadku utwór muzyczny, konieczne jest stosowanie narzędzi oferujących najlepsze rozwiązania. Dlatego też decydując się na dany program, warto skupić się na znanych i cenionych przez użytkowników markach, np. Reason 11. Oprogramowanie to jest kompletnym zestawem narzędzi do produkcji muzyki, oferuje szereg rozbudowanych opcji i możliwości tworzenia profesjonalnych nagrań.

Reason 11 to wygodny, solidny oraz niezawodny program do produkcji muzyki, który zadowoli osoby zajmujące się obróbką audio, bez względu na ich poziom doświadczenia. Produkt ten jest dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie w sklepie Vebo, pod adresem https://www.vebo.pl/reason. Warto więc zainteresować się tą ofertą, skorzystać z niej, by móc tworzyć profesjonalną muzykę w zaciszu własnego domu.

Limity trzeba kontrolować

0
Limity trzeba kontrolować

Zdecydowana większość osób na świecie posiada konta bankowe i dostęp do nich za pośrednictwem internetu. Oczywiście nie jest obligatoryjne, aby korzystać ze swojego konta przez sieć, ale jest to niezwykle proste i wyjątkowo ułatwia codzienne życie.

Czyszczenie rurociągów – na czym polega i kto się nim zajmuje?

0
Czyszczenie rurociągów – na czym polega i kto się nim zajmuje

Rurociągi wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu. Najbardziej spektakularne są oczywiście ogromne rury transportujące ropę naftową czy gaz – takie instalacje potrafią ciągnąć się nawet przez setki kilometrów. W wielu miastach możemy znaleźć rurociągi należące do elektrociepłowni, ale są też stosunkowo skromne rury funkcjonujące na terenie poszczególnych zakładów. W zależności od specyfiki firmy i sposobu produkcji, mogą dostarczać surowce płynne, odprowadzać odpady lub transportować gotowy produkt w inne miejsce.

W jakich zakładach potrzebne jest czyszczenie rurociągów?

Można powiedzieć, że czyszczenie rurociągu w jakimś momencie może być konieczne w każdym zakładzie. Oczywiście znacznie częściej należy je przeprowadzać tam, gdzie transportowany jest gęsty materiał – zwłaszcza, jeżeli ma właściwości dalszego gęstnienia. Tak naprawdę jednak nawet woda pozostawia osady i kamień na ściankach rur – dlatego wszędzie tam, gdzie ważna jest czystość materiału i przepustowość rur, należy okresowo wykonać czyszczenie takich rurociągów. Szczególnie istotne jest regularne dbanie o czystość rur, którymi płyną produkty spożywcze.

Jak wygląda czyszczenie rurociągów?

Proces może wyglądać różnie w zależności od rodzaju instalacji i zanieczyszczeń, na jakie jest narażona. Czyszczenie rurociągów, którymi płyną dość rzadkie płyny, takie jak napoje czy nabiał, jest dość łatwe – wymaga wysokociśnieniowych myjek i odpowiedniego środka, który usunie wszelkie osady, nie uszkadzając przy tym ścianek rur. Trudniejsze jest sprzątanie studzienek i rur, do których trafiają gęste odpady czy szlamy przemysłowe. Do czyszczenia rurociągów tego typu najlepiej wynajmować firmy dysponujące wiedzą i specjalistycznym sprzętem, takie jak ta: https://makowskimis.eu. Próba samodzielnego wyczyszczenia instalacji z tak intensywnych zanieczyszczeń może trwać długo a i tak zakończyć się niepowodzeniem. Najszybciej i najskuteczniej przebiega czyszczenie rurociągów z wykorzystaniem przeznaczonego do tego celu sprzętu, przeprowadzone przez wykwalifikowaną ekipę.

Łańcuch dostaw w przedsiębiorstwie – jak nim zarządzać

0
Łańcuch dostaw w przedsiębiorstwie

W dobie nieustannie zmieniającej się technologii, a także rosnącego zapotrzebowania klientów, odpowiednie zarządzanie łańcuchem dostaw w przedsiębiorstwie produkcyjnym jest na wagę złota. Dzięki solidnym narzędziom, które dają lepsze możliwości kontroli oraz optymalizacji poszczególnych działań, można znacząco zredukować koszty i tym samym zwiększyć rentowność całej organizacji.

Biznesowe potrzeby firmy produkcyjnej

Nie ulega wątpliwości, że działanie poprawiające wydajność produkcji polega przede wszystkim na automatyzacji procesów w sferze wytwarzania i dostaw. Dzięki temu możliwe jest tworzenie realnych planów produkcyjnych oraz przestrzeganie harmonogramu realizacji zaplanowanych działań. Ujednolicenie wykonywanych procesów oraz ich monitorowanie w czasie rzeczywistym pozwala na identyfikację przyczyn większości problemów, w tym awarii wywołujących przestoje. Warto również pamiętać, że szybka reakcja na pojawiające się od czasu do czasu problemy wzbudza zaufanie klientów i pozwala podtrzymać ich lojalność. Nic zatem dziwnego, że automatyzacja procesów związanych z dostawami jest kluczowa na każdym etapie produkcji.

Lepsza wydajność i redukcja ryzyka

Niedostateczna kontrola procesu produkcji dość często powoduje chaos informacyjny i brak ogólnej koordynacji zakupów i dostaw, co widać szczególnie w dużych stanach magazynowych lub brakach niezbędnych surowców. To z kolei może prowadzić do przestojów w produkcji, a w konsekwencji do niedotrzymywania zobowiązań. Pracownicy niejednokrotnie tracą czas na wykonywanie mechanicznych czynności podczas przyjęć i wydań materiałów do magazynu czy w czasie corocznych inwentaryzacji. Wprowadzenie automatyzacji łańcucha dostaw znacząco podnosi produktywność wytwarzania, a tym samym przynosi firmie spore oszczędności.

Nowoczesne oprogramowania do planowania zasobów w przedsiębiorstwach są najczęściej zintegrowane z innymi narzędziami potrzebnymi do prowadzenia firmy. Warto jednak postawić na aplikację, która w ramach jednego systemu oprócz zarządzania produkcją, zapewnia również dostęp do zarządzania magazynem. Dlaczego? Optymalizacja zapasów w produkcji to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów skutecznego działania. Dzięki stosunkowo skomplikowanym, ale za to wysoce skutecznym algorytmom oprogramowanie ERP dla produkcji pozwala na znaczne uszczuplenie stanów magazynowych do niezbędnego minimum. Tym sposobem można uwolnić „zamrożony” kapitał i przeznaczyć środki na kolejne inwestycje bez ryzyka utraty płynności finansowej.

Czym jest marketing zintegrowany?

0
Czym jest marketing zintegrowany?

Większość firm działających na rynku wykorzystuje tylko część form reklamy internetowej, jakie mogą promować ich markę. Są albo nieświadomi istnienia innych metod promocji, albo nie uważają ich za wystarczająco skuteczne. Tymczasem najbardziej efektywnym sposobem dotarcia do Klienta i sprzedaży produktów lub usług jest marketing zintegrowany. Warto sprawdzić z jakich form reklamowych się składa.

Czym jest marketing zintegrowany?

Marketing zintegrowany to zespół wszystkich działań reklamowych, które są prowadzone w Internecie. Ich celem jest przede wszystkim zwiększenie ruchu na stronie firmowej, promocja marki oraz skuteczne budowanie jej wizerunku. Kluczem do sukcesu jest w tym przypadku umiejętne korzystanie z poszczególnych form reklamy i łączenie ze sobą działań tworzących kompleksową strategię marketingową firmy.

Jakie działania można podejmować w ramach marketingu zintegrowanego?

Marketing zintegrowany, czyli Inbound Marketing, można podzielić na 8 głównych kategorii działań marketingowych. Zaliczamy do nich:

 • Content marketing
 • Blogging
 • Social Media
 • Reklamy typu display
 • E-mail marketing
 • Analityka internetowa
 • SEO
 • Marketing szeptany

Content marketing to inaczej marketing treści. Opiera się na pozyskiwaniu zainteresowania Internautów przez dostarczanie im ciekawych i przydatnych treści. Ten rodzaj marketingu opiera się na budowaniu długotrwałych relacji z odbiorcami. Wśród popularnych form marketingu treści wyróżniamy e-booki, poradniki, artykuły sponsorowane, webinary oraz infografiki.

Blogging to nic innego jak blogowanie. Aktualnie Internet „pęka w szwach” od blogów prowadzonych właściwie na każdy temat. To jedna z prostszych form publikacji treści w Internecie. Prowadzenie firmowego bloga pozwala pozycjonować stronę firmową na dodatkowe frazy kluczowe, a tym samym przyciągać większą grupę odbiorców.

Media społecznościowe już dawno stały się standardem w komunikacji między firmą a jej Klientami. Obecność w Social Media pozwala nie tylko zwiększać grono Klientów, ale także budować z nimi trwałe relacje. Wśród najbardziej popularnych mediów społecznościowych, które są wykorzystywane w marketingu zintegrowanym, możemy wyróżnić Facebook, LinkedIn, YouTube, Instagram, Pinterest czy Slideshare.

Reklama typu display to nic innego jak wszelkiego rodzaju formy graficzne, które są wyświetlane w Internecie. Reklama display może mieć postać banerów, filmików wideo lub RTB. Pełni ona bardzo ważną funkcję w promocji i budowaniu świadomości marki w ramach działań marketingu zintegrowanego.

E-mail marketing to popularne kampanie mailowe, które pozwalają zwiększać zasięg publikowanych treści. Newslettery umożliwiają prezentację publikacji firmy szerszej grupie odbiorców. W wiadomości e-mail można także dołączyć linki do mediów społecznościowych, zachęcając tym samym do dzielenia się treścią newslettera.

Analityka internetowa opiera się na gromadzeniu i przetwarzaniu całego zbioru danych dotyczących użytkowników odwiedzających stronę firmy. Na podstawie zebranych informacji można planować kolejne działania marketingowe. Gromadzenie i przetwarzanie danych umożliwia np. Google Analytics oraz Truesocial Metrics.

SEO to optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarki internetowej. Przez SEO rozumiemy zespół działań, których celem jest poprawa pozycji strony w wynikach wyszukiwania.

Marketing szeptany, czyli popularna „szeptanka”, to działania mające na celu rozpowszechnianie informacji o firmie oraz jej ofercie. Marketing szeptany często wykorzystuje tematyczne fora internetowe powiązane z profilem działalności danej firmy.

Jak wybrać, opracować i wykorzystać poszczególne elementy inbound marketingu? Bardzo pomocna w tym względzie może okazać się doświadczona agencja marketingu zintegrowanego, która dokona analizy i wdroży odpowiednie działania z zakresu inbound marketingu.

Firmy pokazują się coraz częściej na targach!

0
Firmy pokazują się coraz częściej na targach!

Kiedy jesteśmy właścicielami jakiejś firmy to wówczas jedną z kwestii o które musimy koniecznie zadbać jest to, aby zaplanować oraz wdrożyć skuteczną promocję naszej działalności. Tego typu działania zostały niejako wymuszone przez bardzo dynamiczny charakter współczesnych realiów gospodarczych, gdzie wszelkie szeroko rozumiane kwestie wizerunkowe mają niebagatelny wpływ na sprzedaż zarówno produktów jak i usług. Co ciekawe te uwarunkowania dotyczą zarówno małych jak i średnich czy też wielkich rynkowych graczy. W takim układzie nie pozostaje zatem nic innego jak już dziś zacząć planować działania promujące naszą firmę.

Jedną z form, aby przedstawić światu profil naszej działalności są wszelkiego rodzaju targi branżowe. Tego typu wydarzenia już od wielu lat skupiają w jednym miejscu osoby związane z różnymi sektorami gospodarczymi począwszy od miłośników zwierząt aż po ludzi funkcjonujących w przemyśle zbrojeniowym. Popularność oraz rozwój targów sprawił, iż stoiska wystawiennicze prezentują się z roku na rok coraz bardziej okazale. Firmy bowiem zaczynają zdawać sobie sprawę jak istotną sprawą jest to, aby skutecznie przyciągały one potencjalnych klientów oraz inwestorów. Samo uczestnictwo na targach mimo, iż jest bardzo efektywne dla naszego biznesu nie jest wcale sprawą trudna. Podstawą oczywiście wydaje się być to, aby pozyskać odpowiednie produkty do zaaranżowania takiej przestrzeni.

Kiedy nie mamy doświadczenia w realizacji takich zadań zawsze możemy wspomóc się niezawodnym Internetem. W sieci znajdziemy mnóstwo propozycji z tego zakresu a jedną z nich mogą być stoiska targowe od expotextil.pl. Portfolio, które przedstawia na swoje stronie internetowej ta firma może być dla nas nie tylko potwierdzeniem, iż jest to kontrahent godny zaufania, lecz również tamtejsze grafiki mogą posłużyć nam jako swego rodzaju inspiracja do zaaranżowania naszej wystawowej przestrzeni. Z ich pomocą można przygotować dowolne stoiska na targi właściwie z każdej branży. Jak bowiem łatwo się domyśleć zupełnie inaczej powinny one wyglądać na targach zrzeszających miłośników wszelkiego łowiectwa i tematów myśliwskich a inaczej chociażby jeśli działamy w sektorze motoryzacyjnym.

Tablice i akcesoria dla dzieci – która będzie najlepsza?

0
tablica edukacyjna dla dziecka

Tablice i akcesoria dla dzieci, bez znaczenia czy są kredowe, czy magnetyczne, to praktyczny gadżet edukacyjny, który powinien znajdować się w pokoju każdego dziecka. Jakie wyróżniamy rodzaje tablic edukacyjnych dla dzieci?

Tablice i akcesoria dla dzieci

Na rynku wybór tablic dla dzieci jest dość spory. Tablice dziecięce różnią się od siebie głównie materiałem, z którego są wykonane. Do każdej tablicy dedykowane są inne akcesoria takie jak: kreda, pisaki oraz magnesy. Wyróżniamy następujące tablice dziecięce:

Tablice magnetyczne, można je powiesić na ścianie lub postawić na sztaludze. Aby móc pisać i rysować na takiej tablicy, niezbędne są specjalne mazaki. Wszystkie prace artystyczne dziecka, zetrzemy z tablicy za pomocą gąbki na sucho. Na rynku dostępne są modele 3w1, które są połączeniem tablicy, liczydła i pomocy w nauce alfabetu. Jest to droższa wersja, bardziej zaawansowana.

Tablice i akcesoria dla dzieci

Tablice drewniane, występują w dwóch wersjach. Jeden rodzaj to tablica kredowa, drugi to tablica korkowa. Po tablicy kredowej, jak sama nazwa wskazuję pisze się kredą, zetrzeć ją można gąbką. Z kolei tablica korkowa służy do przyczepiania różnych przedmiotów za pomocą pinezek.

Tablice kredowe, są znane każdemu. Najbardziej podstawowa wersja tablicy. Pisze się po niej kredą. Na rynku dostępne są wersje dwustronne, obrotowe a nawet modele, które są połączeniem tablicy kredowej z innym rodzaje.

Tablice interaktywne, dedykowane są dzieciom od 4 roku życia. Bardzo często wykorzystywane są w przedszkolach oraz szkołach. Służą dzieciom do zapoznania się z materiałami multimedialnymi.

Tablice dwustronne, znakomicie się sprawdzają jeżeli w domu jest dwójka dzieci. Ten rodzaj tablicy zazwyczaj zamocowana jest na sztalugach. To jaką wersję wybierzemy, zależy od preferencji dzieci. Możemy wybrać tablice dwóch takich samych tablic lub wersje, w której tablica składa się z dwóch różnych części i każda strona tablicy jest inna.

Tablice korkowe, taką tablicę najlepiej powiesić na ścianie. Nie ma możliwości żeby po niej pisać, ale jest bardzo praktyczna, ponieważ można do niej przyczepić różne ważne rzeczy dziecka.

Przeczytaj też: http://www.crowley.pl/roboty-dla-dzieci-czy-warto-kupic/