piątek, Listopad 15, 2019

System ticketowy

0
System ticketowy

Obecnie bardzo często obsługa klienta odbywa się w tak zwanym systemie ticketowym. Ważne jest nie tylko to, aby sprzedać klientowi produkt lub usługę, ale także późniejsza obsługa klienta, tak zwana obsługa posprzedażowa. System rejestracji zgłoszeń jest niezwykle istotny. W regulaminie każdej firmy powinna być konkretna informacja o tym jak długo klient ma czekać na odpowiedź – jak wiele czasu musi minąć, aby ktoś zajął się jego zgłoszeniem i rozwiązał je pozytywnie.

System ticketowy dla firm Conpeek.com to doskonałe rozwiązanie. Systemy tygodniowe popularne są także w pracy w korporacjach, przy obsłudze kadr i płac. Bardzo często pracownicy danej firmy mają wiele pytań odnośnie organizacji swojej pracy, urlopów czy przyznawanych benefitów. Dlatego też tak ważne jest, aby nie tylko osoba, która się tym zajmuje, była kompetentna. Ale też bardzo ważny jest sprawnie działający system, który wszystkie zgłoszenia będzie obsługiwał. System obsługi zgłoszeń nie może być systemem awaryjnym.

Przy Obsłudze klienta albo przy obsłudze pracowników jeżeli obsługujemy kadry i płace bardzo ważne jest odpowiadanie na czas, aby pracownik bądź klient miał informację zwrotną w umówionym terminie. Traktowanie pracowników albo klientów z szacunkiem jest niezwykle ważne, aby ci poczuli się docenieni i nie poczuli się lekceważeni. Każdy stosowany system przy obsłudze klienta wymaga czasu, aby ludzie nauczyli się tym systemem posługiwać – dlatego bardzo ważne jest intuicyjne menu, które pozwoli na to, aby obsługujący go ludzie szybko nauczyli się co i gdzie należy klikać aby osiągnąć odpowiedni efekt.

O systemach ticketowych wiele się mówi i powstały już niemalże systemy idealne. Obsługa klienta czy pracownika musi być na coraz wyższym poziomie a standardy wciąż muszą się polepszać i być coraz to bardziej wydajny pod wieloma względami. W systemie ticketowym pracuje się bardzo dobrze, nie trzeba samodzielnie pilnować czasu na odpowiedź, ponieważ robi to za nas system. A to jest bardzo wygodne i minimalizuje ryzyko błedów.

W pogoni za trendami – aplikacje mobilne dla Twojej firmy

0
W pogoni za trendami - aplikacje mobilne dla Twojej firmy

Prowadząc własną firmę czy to małą, czy dużą cały czas trzeba dokładnie śledzić trendy, jakie w danej chwili dominują wśród innych przedsiębiorców. Nie wszystkie z nich są godne zainteresowania lub naśladowania, jednak są takie, które mogą mieć korzystny wpływ na usprawnienie funkcjonowania firmy oraz lepszą obsługę klienta. Do tej kategorii z pewnością należą aplikacje mobilne. Obecnie każdy z nas chętnie korzysta z oprogramowania w swoim telefonie. Nawigacja, komunikatory czy też media społecznościowe są na wyciągnięcie ręki, tak samo może być z naszą firmą, a z drugiej strony nasi pracownicy mogą sprawnie i wydajnie pracować korzystając z aplikacji zainstalowanych w ich telefonach służbowych.

Aplikacje wewnątrzfirmowe

Każda firma ma swoją własną specyfikę i funkcjonuje inaczej niż konkurencja, dlatego też często potrzebne są dedykowane, tworzone na specjalne zamówienie aplikacje, których celem ma być pomoc i usprawnienie przepływu informacji między poszczególnymi działami. Szczególnie wygodne są te, które wyposażone zostały w swoje mobilne odpowiedniki.

Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie wydajniej i sprawniej można kontrolować procesy wewnętrzne, takie jak inwentaryzacja towarów znajdujących się w magazynach, monitorowanie floty aut. Dzięki takim aplikacjom informacje przepływają szybciej, a pracownicy w wygodny, prosty i ekologiczny sposób (ograniczenie zużycia papieru) mogą wykonywać swoje obowiązki służbowe. Wykorzystanie takich rozwiązań jak np. kody QR może znacząco zwiększyć wydajność.

Aplikacje dla klientów

Bez względu na to, czy prowadzona firma ma charakter usługowy, czy też produkcyjny, kontakt z klientem jest kluczowy. Składają oni zamówienia, interesują się ich przebiegiem. Znacznym ułatwieniem dla obu stron mogą okazać się firmowe aplikacje mobilne. Zintegrowane z firmowym systemem oprogramowanie pozwoli klientom na wygodne składanie zamówień, przeglądanie bazy usług lub towarów oraz uczestnictwo w różnego rodzaju programach lojalnościowych, czy też korzystanie ze specjalnych rabatów.

Poza praktycznym wymiarem takie aplikacje mobilne mają także znaczenie wizerunkowe. Firma, która oferuje swoim klientom takie rozwiązanie, postrzegana jest jako nowoczesna, profesjonalna i nastawiona na zaspokojenie wszystkich potrzeb swoich klientów. Dobrze zaprojektowana i wykonana aplikacja mobilna może okazać się kolejnym skutecznym kanałem sprzedaży, który przynosi firmie zyski, prestiż oraz pomaga pozyskiwać nowych klientów, za ułamek kosztów tradycyjnych metod.

Studia prawnicze a rzeczywistość

0
Studia prawnicze a rzeczywistość

Seriale, w których można zobaczyć osoby wykonujące zawody prawnicze, bardzo często goszczą w telewizji. Na fali popularności tych programów i seriali, wiele osób zapewne zdecydowało się na rozpoczęcie kariery w prawniczym świecie, a schodami do tej kariery są oczywiście studia prawnicze.

Roboty przemysłowe uruchomienie

0
Roboty przemysłowe uruchomienie

W Internecie mamy bardzo dużo możliwości, jeżeli chodzi o zakup dla naszego przedsiębiorstwa robotów przemysłowych. Wszystkie firmy tworzące takie roboty przemysłowe oferują nam naprawdę najlepsze i najnowsze rozwiązania. Każdy z nas powinien z nich korzystać. Z powodzeniem weszły one już jakiś czas temu na polski rynek, dzięki czemu możemy się cieszyć ich dobrodziejstwem w polskich firmach.

Internet dla youtuberów – jaki wybrać?

0
Internet dla youtuberów – jaki wybrać

Chciałbyś robić w życiu coś fajnego, interesującego, co zostanie zauważone przez innych – a przy okazji na tym zarobić? Świetnie, jeśli tylko jesteś kreatywną osobą, czeka na ciebie cały Internet! Poznań, Warszawa, Wrocław… nie ma znaczenia, z jakiego miasta pochodzisz ani jakie masz wykształcenie. Musisz tylko wiedzieć, jak przygotować interesujący, porywający tłumy materiał. Jak go nagrać, zmontować i przesłać.

Jakie zalety ma system zarządzania produkcją?

0
Jakie zalety ma system zarządzania produkcją?

Każda profesjonalna firma, która planuje zoptymalizować proces produkcji powinna jak najszybciej postawić na sprawdzony system zarządzania produkcją. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą poznać największe korzyści związane z wdrożeniem owego systemu.

Historia budownictwa pasywnego na terenach Europy od XX wieku

0
Historia budownictwa pasywnego na terenach Europy od XX wieku

Pierwsze próby, jeszcze bez określenia standardów i wytyczenia ram ideologii, budownictwo pasywne postawiło w Europie na przełomie lat 70. i 80. Za pierwszą niemal udaną próbę uważa się kopenhaski budynek doświadczalny należący do zespołu kampusu stołecznej politechniki. Poszukiwania rozwiązań optymalizacyjnych sprowokował kryzys paliwowy końcówki XX wieku.

Jaki wyświetlacz TFT dla przemysłu jest najlepszy?

0
Jaki wyświetlacz TFT dla przemysłu jest najlepszy?

Wyświetlacz TFT posiada zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, gdzie znacząco poprawia komfort pracy. Jego wyposażenie daje możliwość wygodnej obsługi nawet np. w ekspozycji na silne działanie promieni słonecznych.

Korzyści związane z drukowaniem offsetowym

0
Korzyści związane z drukowaniem offsetowym

Sukces w branży produkcyjnej i detalicznej wymaga czegoś więcej niż tylko produktu wysokiej jakości. Klienci najpierw zwracają uwagę na to, jak wygląda produkt na półkach, jaka jest graficzna forma opakowania i ekspozycja w mediach cyfrowych i społecznościowych. Pierwsze chwile spotkania klientów z takim produktem mają wpływ na podjęcie decyzji o jego zakupie. Wygląd całej linii produkcyjnej ma istotny wpływ na korzyści z nią związane.

Właśnie dlatego druk offsetowy jest standardem w branży poligraficznej i jest powszechnie uważany za najlepszą technikę w drukowaniu wielu kolorów w reklamach fotograficznych na pełną skalę. Proces wykorzystuje dedykowane metalowe płyty dla każdego z kolorów: cyjan (blady odcień koloru niebieskiego), żółty, magenta (miks barwy czerwonej z barwą niebieską) i czarny – które są przenoszone (offset) do gumowych rolek, a następnie na nośniki druku.

Wysoka jakość wydruków

W przypadku druku offsetowego zawsze można oczekiwać wydruku wysokiej jakości. Operator drukarki może kontrolować przepływ atramentu, co oznacza mniej marnowanych wydruków i problemów z kontrastem. W rezultacie otrzymuje się bezbłędne obrazy na każdym kawałku. Proces wstępnej konfiguracji wymaga kilku dodatkowych kroków, które pomagają zapewnić spójność i szybkość drukowania dużych zamówień. Jakość obrazów jest lepsza w przypadku drukowania obrazów o większej powierzchni.

Niższy koszt i szybki czas realizacji

Druk offsetowy to najlepszy wybór w przypadku dużych zamówień, w których reprodukcja obrazu musi być w wysokiej jakości kolorze, ostrości i profesjonalnej jakości. W oparciu o wszechstronność, opłacalność i funkcjonalność, druk offsetowy z łatwością plasuje się ponad wszystkimi innymi technikami drukowania.

Płatności w sklepie internetowym – jak zrobić to dobrze?

0
Płatności w sklepie internetowym - jak zrobić to dobrze?

Sklep internetowy to bardzo wygodna forma prowadzenia biznesu. Z jednej strony wystarczy odrobina wiedzy i zaangażowania, by naprawdę dobrze wypromować się w sieci, z drugiej obsługa zamówień zdalnych jest o wiele prostsza, niż kontakt z klientem twarzą w twarz. Dobry sklep nie istnieje jednak bez sprawdzonych, bezpiecznych i przede wszystkim szybkich form płatności – gdy klient widzi, że będzie musiał poczekać na realizację zakupów, zwykle po prostu odpuści i wyda pieniądze u konkurencji. Jak zatem skonfigurować metody płatności na stronie, aby były szybkie, wygodne i natychmiastowe? Ile form zapłaty powinniśmy udostępnić klientom i dlaczego?

  1. Zaoferuj więcej niż jeden sposób
  2. Skup się na bezpieczeństwie transakcji
  3. Szybki obrót pieniędzmi jest pożądany

Zaoferuj więcej niż jeden sposób

Dotyczy to nie tylko samych płatności, ale i form dostawy produktów, które sprzedajemy, o ile są towarem fizycznym. Obecnie w internecie nie brakuje oszustów, którzy próbują wyłudzać pieniądze również za pomocą podstawionych sklepów internetowych. Zwykle takie strony oferują tylko jeden sposób płatności i odbioru przesyłek, przez co jeżeli my też tak zrobimy, z automatu wylądujemy na liście witryn podejrzanych, gdzie wyślą nas odwiedzający stronę – nasi potencjalni klienci. To jeden z ważniejszych powodów, dla których należy dywersyfikować sposoby płatności i dostaw, chociaż nie jedyny. Drugim równie istotnym jest po prostu wygoda: nasi klienci są różni, kupują za pośrednictwem różnych urządzeń i preferują różnorodne metody płatności. Dlatego im więcej będziemy w stanie zaoferować tym lepiej – optymalnie powinniśmy mieć co najmniej trzy różne możliwości zapłaty za zakupione produkty.

Skup się na bezpieczeństwie transakcji

Poza różnorodnością liczy się także bezpieczeństwo. Z tego powodu musimy zadbać o integrację wtyczek do płacenia za zakupy z naszą stroną. W przypadku popularnych platform sklepowych, do jakich zaliczamy zwłaszcza WooCommerce od WordPress oraz PrestaShop, mamy do dyspozycji dziesiątki sprawdzonych, działających rozwiązań, które wystarczy odpowiednio zaimplementować do sklepu. Przykładem takiej integracji mogą być płatności w systemie Cashbill, które z jednej strony stoją na najwyższym poziomie bezpieczeństwa, a z drugiej zapewniają nam szybki przepływ środków, przez co możemy sprawniej realizować zamówienia od klientów.

Szybki obrót pieniędzmi jest pożądany

W biznesie bardzo liczy się to, kiedy otrzymujemy pieniądze za zakupiony przez klienta towar. Ma to znaczenie również dla samego kupującego, ponieważ dzięki natychmiastowym płatnościom możemy szybciej realizować zamówienia, co przekłada się na czas ich dostawy. Płatności pay by link spełniają wszelkie wymogi, jakie stawiamy przed przelewem natychmiastowym, a dodatkowo pozwalają na zebranie kilku różnych metod płatniczych w ramach jednego systemu. Warto pamiętać, że szybki obrót pieniędzmi to nie tylko wygoda klienta, który ucieszy się na ekspresową realizację zamówienia, ale także zabezpieczenie naszej płynności finansowej i umożliwienie dalszego rozwoju. Z tego względu powinniśmy zadbać, aby zarówno płatności, jak i formy dostawy były w naszym sklepie skonfigurowane w dobry, przemyślany sposób – ułatwimy sobie tym pracę.

Prowadzenie sklepu internetowego wiąże się z jego odpowiednim przystosowaniem pod wymagania klientów. Płatności są jednym z tych elementów, których absolutnie nie możemy potraktować po macoszemu. Wręcz przeciwnie – im lepszą obsługę im zapewnimy, tym lepiej dla rozwoju naszej marki.