środa, Lipiec 15, 2020

Czy sylikonowy kejs do dobry sposób na zabezpieczenie telefonu?

0
kejsy na telefon

Jednym z najpopularniejszych rodzajów pokrowców są tzw. kejsy na telefon. Najprościej rzecz ujmując, są to elastyczne nakładki okrywającej plecki i boczne krawędzie urządzenia. Nakładki wykonane są z tworzywa o właściwościach i fakturze przypominającej sylikon. Charakteryzują się dużą elastycznością i odpornością na uszkodzenia. Dobrze amortyzują, chronią przed rysami i zabrudzeniami. Sylikonowe etui dostępne są w wersjach z barwnymi nadrukami, jednokolorowych i przezroczystych.

Jak działa typowy pokrowiec sylikonowy?

Podstawową funkcją klasycznego kejsa na smartfon jest ochrona oryginalnej obudowy urządzenia przed typowymi zagrożeniami, przede wszystkim przed rysami i zabrudzeniami. Ze względu na amortyzujące właściwości materiału, z jakiego wykonuje się tego typu pokrowce, zmniejszają one również ryzyko poważniejszego uszkodzenia telefonu, gdy go upuścimy lub uderzymy nim o twardą powierzchnię. Tworzywo, z którego produkuje się kejsy na telefon, ma antypoślizgową powierzchnię, co wpływa na poprawę jakości chwytu, a tym samym na zwiększenie wygody obsługi telefonu i mniejsze ryzyko jego wyślizgnięcia się z dłoni. Typowe, sylikonowe etui na smartfona pełni zatem przede wszystkim funkcję ochronną, dzięki której ryzyko przypadkowego uszkodzenia ubranego w nie urządzenia jest znacznie mniejsze. Poza tym takie pokrowce to dobry sposób na personalizację urządzenia – szybką zmianę jego wyglądu.

Co poza bezpieczeństwem?

Pomijając kwestie związane z bezpieczeństwem użytkowania cennego sprzętu, kolorowy case do telefonu jest także doskonałym sposobem na zmianę wyglądu urządzenia. Wystarczy wybrać kolorowe etui zdobione interesującym nas nadrukiem i ubrać w nie telefon. W ten prosty sposób zupełnie odmienimy jego wygląd i odróżnimy go od innych urządzeń tej samej serii. W sprzedaży znajdziesz nawet takie kejsy na telefon, które możesz zaprojektować samodzielnie z prywatnych fotografii. Wystarczy wybrać szablon i zdjęcia, którymi chcemy ozdobić pokrowiec, i złożyć zamówienie. Otrzymamy zadrukowane etui, które pozwoli nadać używanemu przez nas telefonowi niezwykle osobisty charakter.

Jeśli zastanawiasz się, czy sylikonowy kejs do telefonu jest dobrym sposobem na jego zabezpieczenie przed typowymi zagrożeniami wynikającymi z codziennego użytkowania, odpowiedź wydaje się twierdząca. Oczywiście w sprzedaży znajdziesz również pełne pokrowce książeczkowe czy etui pancerne, ale sylikonowy case jest zwykle tańszy i dostępny w większej różnorodności wzorów. Takie etui są również bazą do tworzenia niepowtarzalnych nakładek zdobionych prywatnymi zdjęciami.

Obrazy na ścianie

0
Obrazy na ścianie

Puste ściany w mieszkaniu wyglądają smutno i właśnie z tego powodu lubimy na nich wieszać obrazy, zdjęcia lub chociaż półki. Dzięki temu pomieszczenie staje się przytulniejsze i wygląda znacznie lepiej.

Nauka języka obcego może być bardziej efektywna

0
Nauka języka obcego może być bardziej efektywna

Dzięki umiejętności mowy ludzkość otrzymała do ręki klucz do potęgi. Jednostki mogą komunikować się między sobą w sposób złożony i działać w grupach. Zespołach, które mogły zdziałać o wiele więcej niż człowiek w pojedynkę. Jednak skutkiem rozdzielenia pierwszych skupisk ludzkich wyodrębniły się języki.

Kompleksowe zarządzanie przedsiębiorstwem

0
Kompleksowe zarządzanie przedsiębiorstwem

Posiadając firmę, trzeba ją w jakiś sposób prowadzić i jakoś nadzorować. To „jakoś” nie powinno mieć nic wspólnego z „byle jakością”. Firma musi być nadzorowana, zawsze pod kontrolą, z możliwością sprawdzenia wszelkiego rodzaju dokumentów, w każdej chwili. Firma to sprzedaż, finanse, magazyn, księgowość, kadry czy produkcja. Nad tym wszystkim trzeba mieć kontrolę.

Drukarnie 3D coraz bardziej popularne

0
Drukarnie 3D

Dzisiaj temat drukarek 3D jest jednym z tych, który w świecie innowacyjnych nowinek technologicznych porusza się najczęściej. Okazuje się, że ten sprzęt nowej generacji podbił dosłownie cały świat techniki, dał ogrom możliwości produkcyjnych i pozwala na wzmożony rozwój licznych przedsiębiorstw bez względu na branżę.

Same wydruki 3D są popularne już od kilku lat, a co roku ich liczba wzrasta o nawet 25%. To ogromny sukces i uznanie dla efektów, jakie dzięki trójwymiarowym drukarkom można osiągać.

Dlaczego druki 3D cieszą się tak dużym zainteresowaniem?

Zalet drukarek 3D można wymieniać bez liku. Weźmy pod uwagę chociażby dowolne projektowanie 3D modeli wedle indywidualnych potrzeb i to bez żadnych ograniczeń. Projekty powstają komputerowo i można je dowolnie modyfikować w razie potrzeby. Dzięki temu ostateczne wydruki 3D są tak precyzyjne, nawet jeśli pod uwagę weźmiemy małe elementy.

Co więcej, uwagę zwraca też niski koszt druku 3D, minimalizowanie wydatków z tytułu zatrudnienia. Drukarki 3D są w pełni zautomatyzowane, efektywne i szybkie – znacznie szybsze od tradycyjnych linii produkcyjnych.

Kolejny atut to możliwość zastosowania różnych surowców sproszkowanych do drukowania trójwymiarowego. Wykorzystać można tworzywa sztuczne, plastik, szkło, metale szlachetne, ceramikę, glinę. Dzięki temu powstawać mogą silniki do samochodów, przyłbice ochronne, biżuteria, a nawet meble. Wszystko zależy od kreatywności zlecającego.

Należy wspomnieć o jeszcze jednej, ważnej zalecie drukarek 3D. Te są uniwersalne i mogą być używane do produkcji różnych wyrobów w krótkim czasie. Oznacza to, że linia produkcyjna jest elastyczna, nie trzeba inwestować w konkretne komponenty, bo tutaj działa technologia, która na podstawie projektu drukuje w trójwymiarze. Drukowanie 3D może odbywać się na indywidualne zamówienia, w pojedynczych sztukach, ale coraz częściej stosowane jest również do produkcji masowej. Tutaj zauważyć można następny walor, ponieważ w produkcji masowej wszystkie wyroby są identyczne, czego nie udałoby się wykonać na przykład rękodziełem.

Jak widać, drukowanie 3D jest dzisiaj prawdziwym hitem produkcyjnym i wszystko wskazuje na to, że nadal będzie się rozwijać. Już teraz można zauważyć ogromny zakres cenowy tego typu urządzeń. Te podstawowe drukarki 3D to inwestycja rzędu 1 tysiąca dolarów, zaś bardziej zaawansowane urządzenia mogą kosztować nawet 15 tysięcy dolarów.

Jaką kancelarię wybrać?

0
Jaką kancelarię wybrać

Wiele osób ma obecnie problemy w różnych dziedzinach życia, z którymi nie zawsze jest w stanie samodzielnie sobie poradzić. Problemy z pracą, rozwód, problemy z urzędami czy inne kwestie wymagają nie rzadko interwencji prawnika. Gdzie najlepiej zgłosić się po pomoc prawną i dlaczego zawsze warto wybrać pełnomocnika do prowadzenia naszych spraw? Odpowiedź poniżej.

Odzież używana a ekologia

0
Odzież używana a ekologia

Jeszcze kilkanaście lat temu kupowanie w second-handach kojarzyło się z lekkim skrępowaniem, ponieważ przywodziło skojarzenia z niezbyt dobrą sytuacją finansową lub gustem Niestety wtedy ciuchy tam sprzedawane zostawiały wiele do życzenia pod względu nadążania za modą. Dziś jest inaczej, i to z wielu względów.

Dlaczego tak ważne jest prowadzenie dokumentacji w przedsiębiorstwie

0
Dlaczego tak ważne jest prowadzenie dokumentacji w przedsiębiorstwie

Każde przedsiębiorstwo, które działa w naszym kraju jest zmuszone, aby skrupulatnie prowadzić dokumentację i wszelkie poniesione koszty i zarobek zapisywać, jak najdokładniej. Jest to konieczne przy okazji sprawozdań finansowych, które są dokładnie badane. Na ładne oczy więc nikt nie uwierzy w ich prawdziwość, dlatego wszystko sprawdza audyt.

Sprawozdanie finansowe do KRS – podstawowe informacje

0
sprawozdanie finansowe

Sprawozdanie finansowe do KRS mamy możliwość złożyć online. Państwo wprowadziło także ograniczenia, co do formy sprawozdania. Sprawdź wszystkie zmiany, oraz to czego musisz dopilnować. Sprawozdanie finansowe oraz towarzyszące mu dokumenty, a także oświadczenie dotyczące braku obowiązku sporządzania sprawozdania możemy złożyć w Krajowym Rejestrze Sądowym jedynie w formie elektronicznej. Pamiętajmy, że nie mamy szans na złożenie dokumentu na papierze. Ewentualny wydruk w postaci papierowej będzie jedynie kopią sprawozdania finansowego, a nie rzeczywistym dokumentem. 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/sprawozdanie-finansowe-do-krs-podstawowe-zasady/

Sprawozdanie finansowe do KRS – podstawowe informacje 

Przedsiębiorca, który wpisany jest do rejestru przedsiębiorców KRS powinien dopilnować, aby sprawozdanie było: zapisane w określonej strukturze, a także w odpowiednim formacie plików, podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym bądź potwierdzony profilem zaufanym.

Bez względu na to, czy zamierzamy złożyć sprawozdanie finansowe do Repozytorium Dokumentów Finansowych czy też poprzez system S24, powinno być ono wytworzone jako plik XML.

Plik taki powinien zawierać wszystkie elementy sporządzenia. Jest to bilans przez rachunek zysków oraz strat informacją dodatkową. Takie strukturę oraz forma sprawozdań finansowych są obowiązujące dla podmiotów wpisanych w a rejestru przedsiębiorców KRS, które znajdziemy na rządowej stronie internetowej.

Plik wygenerowany niezgodnie z opisem opublikowanych struktury nie zostanie przyjęty do systemu.

Ministerstwo Finansów udostępniło bezpłatne narzędzie postaci aplikacji do sprawozdania finansowego. Jest to aplikacja do tworzenia sprawozdań finansowych przez podmioty wpisane do rejestru przedsiębiorców. Pomoże nam ona chciałem procesie oraz będziemy mieć pewność, żona z plik jest zgodny z opisanymi procedurami. 

W jaki sposób złożyć sprawozdanie finansowe do KRS?

Po pierwsze musimy mieć założone konto na portalu eKRS. Dokumenty finansowe możemy złożyć bezpłatnie do Repozytorium Dokumentów Finansowych, bądź w niektórych wypadkach odpłatnie do KRS przez użycie portalu S24.

Bezpłatne złożenie sprawozdania finansowego dostępna jest dla wszystkich przedsiębiorców w tych samych do krajowego rejestru sądowego. Jedynym warunkiem jest to, że osoba składająca sprawozdanie posiada numer PESEL ujawniony w Krajowym Rejestrze Sądowym. Innym przypadku zgłoszenie zrobił profesjonalny pełnomocnik. Płatne złożenie sprawozdania finansowego jest to koszt około 140 zł.

Zobacz też: http://www.crowley.pl/umorzenie-zaleglosci-podatkowej/

Media cyfrowe w czasie pandemii

0
VOD w Polsce

Internet jest miejscem z którego każdego dnia korzysta miliony użytkowników na całym świecie. Swobodny dostęp do licznych zasobów cyfrowych sprawia, że są one coraz częściej wybieraną formą spędzania wolnego czasu. Jak wobec tego pandemia wpłynęła na dalsze funkcjonowanie cyfrowego świata?

Jeszcze w marcu mieliśmy do czynienia z lockdown, który zablokował dostęp do wielu miejsc publicznych. Zamknięcie kawiarni, pubów i galerii handlowych sprawiło, że wiele osób było zmuszonych do nieustannego siedzenia w domu. Wyłączenie dotychczasowych aktywności w wielu przypadkach skutkowało wzrostem wolnego czasu, który był w większości przepełniony nudą. W wyniku czego osoby borykające się z tym problemem szukały alternatywnych rozwiązań umożliwiających wypełnienie tej pustki. Jednym z nich było zagłębienie się w świat mediów cyfrowych, który pozwolił, choć na chwilę zapomnieć o obowiązujących restrykcjach i niepokoju.

Jakie aktywności zyskują na popularności?

Jak wiadomo w sieci każdy znajdzie coś dla siebie. Dlatego wiele serwisów do dziś odnotowuje znaczny wzrost liczby użytkowników. Najczęściej wybieranymi formami spędzania czasu w trakcie pandemii jest m.in. gaming, słuchanie muzyki i oglądanie filmów. Nie może również zabraknąć tutaj cyfrowej prasy, która umożliwia uzyskanie kluczowych informacji. Jednak tutaj na szczególną uwagę zasługuje streaming, który w okresie pandemii bije rekordy popularności. VOD w Polsce jest jedną z platform oferujących wiele filmowych produkcji bez wychodzenia z domu. Stanowi to wygodną formę spędzania czasu dla fanów zarówno nowych, jak i starszych produkcji. Dlatego biorąc pod uwagę jeszcze zamknięcie kin, to mamy gotowy przepis na sukces. Jednak należy mieć na uwadze, że ten stan jest również uzależniony od powstawania nowych produkcji, które podczas pandemii nie powstają.