certyfikat Agile

Postępująca cyfryzacja wymusza na wielu firmach stosowanie innowacyjnych metod zarządzania. Bez nich trudno wyobrazić sobie wykorzystanie pełnego potencjału, jaki niosą za sobą nowoczesne rozwiązania. Dobrym na to przykładem jest metoda Agile.

Określić można ja mianem podejścia do zarządzania, które początkowo pomyślane zostało dla firm zajmujących się wytwarzaniem oprogramowania. Obecnie jednak Agile stosowane jest w wielu innych branżach. Śmiało można określić tę metodę mianem uniwersalnej. Jej znajomość przekłada się na znacznie lepsze zarządzanie projektami i zespołami odpowiedzialnymi za ich realizację. Dzięki Agile, firma zyskuje niezbędną elastyczność w budowie zespołów pracowniczych

Kto dokładnie powinien zainteresować się tym, co do zaoferowania ma podejście Agile? Wspomnieć należy oczywiście o osobach na stanowiskach kierowniczych, a także o project managerach. W ich przypadku zwinne zarządzanie okaże się wręcz kluczowe. W jaki jednak sposób można się tego wszystkiego nauczyć? Skąd czerpać wiedzę na temat poszczególnych zasad i gdzie zdobyć umiejętności pozwalające na ich implementację? Odpowiedzią na te pytania będzie się kurs Agile.

Podmioty zajmujące się szkoleniami z zakresu zarządzania bardzo często oferują specjalne programy, skupiające się na zasadach Agile. Zanim jednak zdecydujesz się na ich wykupienie, musisz zwrócić uwagę na szereg kwestii, które powinny mieć wpływ na ostateczną decyzję. Dotyczą one przede wszystkim opinii, jaką cieszą się firmy szkoleniowe.

Na czym polega kurs Agile?

W ramach szkolenia, uczestnicy mają szansę zapoznać się z kluczowymi pojęciami z tego zakresu. Mowa tu między innymi o założeniach Manifestu Agile, korzystaniu ze Scrum, tworzeniu person agile, budowaniu zwinnego zespołu czy też o zarządzaniu konfliktami.

Co najistotniejsze, osoby, które ukończą kurs, otrzymują certyfikat Agile. Oczywiście pod warunkiem, że zdadzą one końcowy egzamin. Do kogo kierowane są szkolenia certyfikowane? Do osób, które mogą pochwalić się co najmniej 2 tysiącami godzin w pracy w zespole projektowym w przeciągu ostatnich pięciu lat, a także przynajmniej 1500 godzin w pracy w zespole typu agile (chodzi o okres ostatnich 3 lat).

Jak już zostało wspomniane, oferta rynkowa jest bardzo szeroka, dlatego warto wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas wyboru dostępnych programów. Renoma firm i specjalistów odpowiedzialnych za szkolenie powinna być decydująca. Tylko w ten sposób jesteśmy bowiem w stanie upewnić się, czy na pewno warto wydać pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here