Detektor RTG zapewnia wysoką jakość obrazu rentgenowskiego

Badanie rentgenowskie, popularnie nazwane prześwietleniem lub badaniem RTG, wykorzystywane jest nie tylko w diagnostyce złamań kostnych, reumatyzmu czy chorób przewodu pokarmowego. Dzięki badaniu można także wykonać RTG naczyniowe. Co warto wiedzieć o sprzęcie RTG do koronarografii?

Jednym z badań służących do oceny stanu tętnic wieńcowych jest koronarografia, inaczej nazywana angiografią. Badanie to jest badaniem diagnostycznym i pozwala określić nasilenie występujących w tętnicach zmian miażdżycowych. Te z kolei mogą być bardzo niebezpieczne, gdyż zatkanie tętnic może prowadzić nawet do zawału. Zwężenie tętnic powoduje natomiast niedokrwienie, które może prowadzić do choroby wieńcowej.

Sprzęt RTG wykorzystywany w badaniach naczyń krwionośnych

Aparat RTG Allura Xper FD10 marki Philips mający zastosowanie sercowo-naczyniowe zapewnia obszerny zakres ruchów automatycznego pozycjonowania, a także wysoką jakość obrazów na potrzeby koronarografii. Otrzymane wyniki pozwalają na postawienie właściwej diagnozy, a także podjęcie odpowiednich decyzji w trakcie zabiegów sercowo-naczyniowych i kardiologicznych.

Dzięki czemu powstaje tak dokładny obraz? Narzędziem stosowanym w badaniu rentgenowskim, które zapewnia wysoką jakość obrazu i znaczne pokrycie obszarów anatomicznych jest detektor RTG. Jest on elementem aparatu Allura Xpert FD10 i pozwala nie tylko zwiększyć ostrość obrazów i kontrast, ale także zmniejszyć tzw. szumy. Co więcej, detektor RTG pozwala na uwidocznienie nawet bardzo niewielkich zmian. Sprawdź ten model detektora tutaj.

Narzędzie Allura 3D-CA do wizualizacji krętych naczyń pozwala z kolei tworzyć rekonstrukcje 3D struktur naczyniowych o wysokiej jakości. Dzięki temu uwidacznia ona kręte naczynia, zmiany o ostrych kątach i rozwidlenia.

Aparat Xper pozwala także na skuteczne zarządzanie dawką promieniowania rentgenowskiego. Umożliwia ono bowiem dostosowywanie funkcji systemowych do konkretnego przebiegu pracy i rodzaju zabiegu. Dzięki temu nie ma konieczności wykonywania zadań ręcznie, skraca się także przez to czas badania.

Także aparat RTG Allura XperSwing ułatwia diagnostykę pacjentów z chorobami serca. Uzyskiwane przez aparat wysokiej jakości obrazy naczyń wieńcowych pozwalają na uwidocznienie ukrytych zmian patologicznych. Obrazowanie odbywa się bowiem pod niestandardowymi kątami, obrazy pozwalają więc na eksponowanie struktur naczyniowych, które są potencjalnie niewidoczne na standardowym urządzeniu.

Angiografia – służąca do wizualizacji wnętrza naczyń krwionośnych – jest niezwykle istotnym badaniem. Dlatego tak ważne jest wyposażenie gabinetu w nowoczesny, wielofunkcyjny sprzęt RTG.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here