Nowoczesna technologia znacznie ułatwia prowadzenie działań marketingowych w hotelu i ułatwia budowanie relacji z klientami. Przykładem jest system Digital Signage, który można wdrożyć w każdym budynku.

Systemy Digital Signage są powszechnie wykorzystywane w przestrzeni publicznej już od wielu lat. Przykładem są wielkie ekrany umieszczone na budynkach, które wyświetlają reklamy i aktualności z miasta. Podobne rozwiązanie jest coraz chętniej stosowane także w hotelach. Na rynku można już znaleźć systemy Digital Signage renomowanych producentów (na przykład iLumioApp, którego ofertę możecie znaleźć pod adresem http://ilumioapp.pl/ilumio-smart-digital-signage/), które doskonale sprawdzają się w niejednym hotelowym miejscu.

Gdzie można zamontować ekrany Digital Signage?

Odpowiedź na powyższe pytanie może być bardzo prosta: system Digital Signage sprawdzi się doskonale w różnych strefach i obszarach hotelu. Warto zamontować takie ekrany już niedaleko wejścia, w holu hotelowym. Tam system będzie witał gości, a przy okazji przekazywał najważniejsze informacje na temat hotelu. Hol jest także bardzo dobrym miejscem, aby zaprezentować w pełni ofertę danego hotelu i wszystkich dodatkowych usług. W takim miejscu warto postawić przede wszystkim na przekaz informacyjny. W ten sposób można zacząć budować skutecznie relację z klientem. Dlatego obok informacji o samym hotelu, należy także zamieszczać aktualności z miasta, informacje o imprezach, prognozę pogody, rozkład jazdy autobusów, pociągów, samolotów itp. Warto udostępnić w holu ekrany dotykowe, aby umożliwić interakcję klientom (na przykład rezerwowanie biletów do kina, biletów na samolot itp.).

Wykorzystanie systemu Digital Signage nie powinno się jednak ograniczać tylko do hotelowego holu, ponieważ bardzo dobrze sprawdzi się także w innych miejscach. Przykładem jest chociażby strefa przed restauracją, gdzie ekrany mogą informować o menu lub nawet umożliwiać zarezerwowanie stolika. Podobnie przed strefą SPA goście powinny mieć możliwość zapoznania się na ekranach z ofertą, a nawet z poradami na temat zdrowia i urody.

Dobrej jakości system Digital Signage jest na tyle uniwersalny, że dobrze sprawdzi się w różnych miejscach hotelu. W ten sposób można przekazywać w wygodnej i atrakcyjnej formie nie tylko reklamy, ale również istotne dla gości informacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here