Posiadanie własnej strony firmowej to już standard. Jednak firmy dość rzadko inwestują w jej promocję. To dość powszechnie popełniany błąd, ponieważ bez działań prowadzonych w zakresie e-marketingu nie będziemy w stanie dotrzeć do tak szerokiego grona potencjalnych klientów, a tym samym obniżamy swoją szansę na wyższe zyski.

SEO, czyli optymalizacja i pozycjonowanie stron internetowych to jedna z najbardziej popularnych metod promocji on-line. Polega na prowadzeniu działań promocyjnych w wyszukiwarce internetowej. Głównym celem SEO jest podwyższenie pozycji adresu strony internetowej w wyszukiwarce Google. To skuteczne z prostego powodu – im wyższa pozycja adresu, tym więcej osób wchodzi na daną stronę internetową.

Optymalizacja to działania dotyczące samej strony internetowej, która ma być promowana. Obejmują one dopasowanie jej do robotów wyszukiwarki Google, umieszczenie na niej odpowiedniej liczby słów kluczowych, zmiany w kodzie, aby strona była wygodniejsza w używaniu i lepiej się pozycjonowała. Z kolei pozycjonowanie to działania prowadzone poza stroną internetową. Głównie obejmują one tworzenie wartościowych treści odnoszących się do promowanej strony i ich publikację w sieci. Pozycjonowanie wykorzystuje między innymi artykuły sponsorowane, programy partnerskie, media społecznościowe, marketing szeptany.

Efekty, jakie możemy uzyskać poprzez pozycjonowanie, są naprawdę bardzo dobre. Prawidłowo prowadzone działania w ramach SEO są w stanie sprawić, że firma przegoni konkurencję. Musimy jednak pamiętać o tym, że nie jest to jednorazowa czynność – pozycjonowanie powinno być prowadzone przez dłuższy czas, aby wynieść stronę na wysoką pozycję i konkurować z innymi stronami i utrzymywać dobrą pozycję na liście wyników wyszukiwania.

Wobec tego firmy głównie obawiają się wysokich kosztów oraz tego, że efekt nie będzie adekwatny do wydanych na ten cel środków. Warto wybrać ekspertów – specjaliści SEO z agencji Fabryka Marketingu służą pomocą przedsiębiorcom chcącym zacząć kampanie tego rodzaju. Na stronie internetowej Fabryka Marketingu znajdziemy dokładne informacje o ofercie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here