W dzisiejszych czasach wypadki komunikacyjne zdarzają się codziennie – nie ma dnia, by na polskich drogach nie doszło do tragedii. Nie ważne czy jesteś uczestnikiem czy świadkiem wypadku z udziałem pieszych, rowerzystów czy też wypadku samochodowego powinieneś znać podstawowe zasady związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Wystarczy poznać kilka podstawowych zachowań, by uratować czyjeś życie.

Szkolenia w pracy

Bardzo ważny jest udział w szkoleniach z zakresu pierwszej pomocy organizowanych przez pracodawcę. Wielu młodych pracowników twierdzi, że doskonale wie jak udzielić pierwszej pomocy, bo takie zajęcia mieli w szkole, podczas studiów czy praktyk. Zapominają jednak, że w tym temacie ilość odbytych szkoleń może zadziałać na ich korzyść. Często, gdy bierzemy udział w wypadku, w stresie zapominamy o podstawowych krokach i czynnościach jakie powinniśmy wykonać. Ćwiczenie, przypominanie zasad obowiązujących przy udzielaniu pierwszej pomocy jest w stanie wyrobić w nas nawyk, który sprawi, że nawet w największym stresie bez problemu poradzimy sobie z pomocą poszkodowanemu.

Dlaczego pierwsza pomoc jest tak ważna?

Wyjazdy służbowe są codziennością – wielu pracowników codziennie przemierza setki kilometrów na spotkania z Klientami czy też w celu załatwienia spraw służbowych. Wystarczy sekunda nieuwagi, by stała się tragedia. W przypadku wypadku komunikacyjnego, bardzo ważne jest, by czynności mające na celu podtrzymanie czynności życiowych poszkodowanego były wykonane w odpowiedniej kolejności, do czasu pojawienia się służb ratunkowych. Te pierwsze kilka, kilkanaście minut jest w stanie zaważyć o dalszym życiu człowieka. Pamiętajmy również, że udzielenie pomocy poszkodowanemu jest naszym obowiązkiem.

Profesjonaliści z firm takich jak seka.pl przeprowadzając szkolenia uczą nie tylko podstawowych zasad działania w formie przekazania wiedzy teoretycznej, ale też dają szansę nauki praktycznej. Właściwe ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej, korzystanie z automatycznych defibrylatorów zewnętrznych, przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej czy obowiązkowe wyposażenie apteczki to najważniejsze elementy.

Warto brać udział w takich szkoleniach, zwłaszcza jeśli dzięki nim mielibyśmy uratować choć jedno życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here