Drukowanie już od momentu wynalezienia stało się ważnym osiągnięciem rozwoju myśli technicznej, które wpłynęło i po dziś dzień wpływa na to jak wygląda nasz świat, jak żyjemy, w jaki sposób myślimy i dokąd zmierzamy. Co ciekawe, metody drukowania ciągle ewoluują i dzisiaj oprócz tradycyjnych metod takich jak druk wklęsły, druk wypukły czy sitodruk mamy możliwość wykorzystania potencjału jaki daje na przykład druk termotransferowy czy druk w technologii 3d.

Drukarki termotransferowe – co to jest

Choć wydaje się, że druk w technologii 3d zdominuje świat drukowania jego specyfika sprawia, że tradycyjne metody wydruku nie zostaną wyparte.

Ciekawym przykładem jest z pewnością druk termotransferowy.

Drukarki termotransferowe to urządzenia, które ciągle cieszą się niesłabnącą popularnością. Jednak by zrozumieć zasadę ich działania warto najpierw wiedzieć na czym polega termotransfer. Termotransfer to metoda drukowania polegająca na termicznym wgrzaniu w odpowiednio przygotowany materiał wcześniej wybranego rysunku. Nie ma w zasadzie ograniczeń jaki rysunek chcemy wydrukować, musimy tylko pamiętać, że dobrze jest umieścić taki rysunek na specjalnym szablonie, w ten sposób cały proces wgrzewania będzie zdecydowanie łatwiejszy. Warto także zaznaczyć, że termotransfer często wykorzystuje się jeśli chcemy coś wydrukować na nietypowych materiałach takich jak tkaniny, szkło czy porcelana.

Nowoczesne drukarki termotransferowe wykorzystują proces termotransferu i pozwalają na wydrukowanie rysunków na bardzo różnorodnych materiałach. Dzięki temu, że w drukarkach termotransferowych stosuje się specjalne głowice drukujące i wysokiej jakości folie termotransferowe możemy z pewnością liczyć na to, że wydrukowane projekty graficzne będą niezwykle precyzyjne i wytrzymałe. Rozwój technologiczny sprawia, że drukarki jak i cała metoda termotransferu stają się coraz bardziej popularne i zyskują coraz więcej zastosowań.

Kiedy przydaje się drukowanie termotransferowe

Drukarki termontransferowe znajdują niezwykle szerokie zastosowanie. Najczęściej spotkamy się z drukiem termontransferowym w przypadku drukowania etykiet niezbędnych w systemach magazynowania i w logistyce opartej na kodach kreskowych. Jest to tak częste wykorzystanie techniki termotransferu, że na drukarki termotransferowe często mówi się po prostu drukarki do etykiet czy kodów kreskowych. Nie należy jednak zapominać o innych możliwościach drukarek termotransferowych. Drukowanie na tkaninach czy innych nietypowych materiałach ma przecież także bardzo szerokie zastosowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here