efektywność w pracy
Fot. Pexels.com

Masz problemy z terminowym wykonywaniem zadań? Zastanawiasz się, gdzie ucieka Ci czas? Warto zadbać o efektywność w pracy. Obniża to stres ze względu na niewykonywanie obowiązków terminowo, a także pomaga w naszym własnym samopoczuciu.

Przeczytaj też: http://stolicakariery.pl/jak-zwiekszyc-efektywnosc-w-pracy/

Ustal plan działania

Jedną z najważniejszych rzeczy od jakich należy rozpocząć działania kiedy chcemy być bardziej efektywni to stworzenie dobrego planu. W zależności od tego jaką masz pracę twórz takie plany miesięczne, tygodniowe bądź codzienną listę rzeczy do zrobienia. Powinna być ona bardzo szczegółowa. Oznacza to, że jeśli do wykonania jednego zadania potrzebnych jest kilka czynności to należy umieści je jako oddzielny punkt na naszej liście bądź w jakikolwiek sposób zaznaczyć i wskazać na konieczność wykonania także tych zadań.

Warto także codziennie tworzyć krótkie listy działań. Następnie należy uszeregować zadania na niej od najważniejszego do najmniej ważnego czyli takiego, które może zostać wykonane także w kolejnym dniu. Zadania powinniśmy zacząć wykonywać od najważniejszego bądź najbardziej pilnego. Wtedy nie będziemy mieć poczucia, że goni nas czas lub coś nam zalega.

Co z zaległościami?

Wiele osób szukając sposobów na efektywność w pracy robi to w momencie kiedy ma wiele zaległości i niewykonanych zadań. Dlatego należy jak najszybciej zająć się nadrobieniem tego. Dzięki temu poczujemy ulgę.

Niestety jeśli mamy wiele nie wykonanej pracy trudno będzie nam sobie z nią poradzić. W związku z tym warto poprosić o pomoc współpracowników, którzy pomogą z uporaniem się z natłokiem zadań.

Nagroda za efektywność w pracy

Nie możemy zapomnieć o naszym komforcie psychicznej. Efektywne wykonywanie obowiązków nie oznacza, że powinniśmy nie robić sobie przerw. Jest jedna z najbardziej podstawowych rzeczy o jakie musimy zadbać. W przypadku pracy biurowej warto postawić na 5-10 min przerwy po każdej godzinie przy komputerze.

Jednak to nie wszystko. Podczas tworzenia planów warto ustalić sobie nagrodę za wykonanie planu, a także za zrobienie większej liczby obowiązków niż ustaliliśmy. Jest to zarówno rodzaj motywacji pozytywnej jak i zachowania dobrego samopoczucia. Nagrodą mogą być np. słodycze, zakup książki czy ubrania, weekendowy wyjazd i odpoczynek.

Zobacz też: http://www.crowley.pl/wlasny-biznes-czy-warto-go-otwierac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here