intrologator

Zatrudnienie jako osoba na takim stanowisku znajdziemy w firmach, które zajmują się drukiem oraz produkcją książek innych publikacji. Chodzi o firmy poligraficzne, a także wydawnictwa. Będą to również instytucje zajmujące się stricte usługami introligatorskimi. Wykonują one dla swoich klientów naprawy książek lub tworzą oprawy zupełnie na nowo. Niektóre instytucje kulturalne takie jak muzea, domy kultury, biblioteki czy instytucji naukowe podejmą stałą współpracę z osobami na takim stanowisku. Oprócz warsztatu zawodowego osoby te posiadają również wiedzę na temat historii poligrafii oraz zabytkowych książek. Gdzie osoba na takim stanowisku może znaleźć pracę? Jak wyglądają zarobki? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-introligator-sprawdz-zarobki-introligatora/

Stanowiska pracy introligatora

Jako osoba na takim stanowisku możesz podjąć pracę w różnych instytucjach. Nie zawsze stanowisko pracy które znajdziesz będzie miało taki sam tytuł. Oto lista potencjalnych stanowisk pracy, która spotykana jest najczęściej w tym zawodzie. A są to:

  • obsługa urządzeń do obróbki arkuszy, 
  • obsługa urządzeń do obróbki wkładów,
  • obsługa urządzeń do wykonywania okładek,
  • obsługa linii potokowych stosowanych w produkcji poligraficznej, 
  • wykonywanie prac introligatorskich galanteryjnych, 
  • wykonywanie prac introligatorskich artystycznych, 
  • wykonywanie prac introligatorskich ręcznych.

Ile jest w stanie zarobić osoba na takim stanowisku?

Pracując jako introligator nie należysz do najbardziej popularnych zawodów. Nie jest również praca lekka, a także nie jest opłacana w gospodarce. Portale branżowe, które wykonują coroczne badania dotyczące reakcje w różnych zawodach w naszym kraju wykazują, że w Polsce przeciętnie na takim stanowisku jesteśmy w stanie zarobić 2740 zł brutto. Jest to mediana, która wynika z tego, że dokładnie w tym pułapie mieści się wynagrodzenie osób na takim stanowisku. Tym samym, aż połowa wszystkich przedstawicieli tego zawodu jest w stanie zarobić kwoty znajdujące się w przedziale 2330 zł brutto, a 3489 zł brutto.

Zobacz też: http://www.scandinavianhouse.pl/kominiarz-jakim-zostac-predyspozycje-zawodowe-kominiarza/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here