WordPress to CMS, na którego decyduje się zdecydowana większość osób, pragnących mieć własną stronę internetową. Jednak nie ma systemów idealnych. Dlatego koniecznie musisz poznać sprawdzone triki, dzięki którym Twoje dane będą w dobrych rękach.

Chroń swoją stronę! – sprawdź jak zabezpieczyć WordPressa

WordPress to CMS, na którego decyduje się zdecydowana większość osób, pragnących mieć własną stronę internetową. Jednak nie ma systemów idealnych. Dlatego koniecznie musisz poznać sprawdzone triki, dzięki którym Twoje dane będą w dobrych rękach. Jeśli potrzebujesz pomocy związanej między innymi z konfiguracją strony to zachęcamy do kontaktu z agencją AlteMedia, która zajmuje się marketingiem internetowym.

Bezpieczna instalacja WordPressa — chroń stronę jeszcze przed jej otwarciem!

Na tym etapie zwróć uwagę na oryginalną nazwę użytkownika oraz silne hasło. Gwarantujemy, że Hasło i login „admin” nie będą dobrym, a już tym bardziej bezpiecznym, rozwiązaniem. Najrozsądniejszym wyjściem jest wygenerowanie losowego hasła. Koniecznie musisz je zapamiętać, a jeśli to dla Ciebie problem to zapisz  hasło w jakimś bezpiecznym miejscu, aby móc później dostać się do kokpitu strony.

Mistrzowska ochrona przed włamaniem – czyli przegląd wtyczek

WordPress słynie ze swoich wtyczek „na wszystko”. Dlatego też warto z nich skorzystać. Tym bardziej że w tym przypadku mogą znacznie podnieść poziom bezpieczeństwa strony. Na czele stoją przede wszystkim poniższe wtyczki:

  • Prevent Password Reset – dzięki niej niemożliwa staje się zmiana hasła za pomocą e-maila,
  • WP Limit Login Attempts – w tym przypadku liczba błędnego logowania staje się ograniczona,
  • iThemes Security – niezwykle skuteczna, wyszukuje, np. czy na stronie zainstalowane zostało złośliwe oprogramowanie,
  • All In One WP Security & Firewall – jak wskazuje nazwa, tutaj użytkownik otrzymuje informacje o zagrożeniach. Idealne również dla początkujących.

Nie zapomnij o aktualizacji WordPressa!

Średnio co kilka miesięcy ukazują się kolejne aktualizacje samego WordPressa, motywów, czy też wtyczek. Dzięki nim dodawane są nowe funkcje podnoszące Twoją wygodę podczas pracy, ale też dbające o to, aby poziom bezpieczeństwa ciągle rósł. Zatem koniecznie musisz przypilnować, aby każda z nich została przeprowadzona na Twojej stronie w sposób prawidłowy.

Backup danych – skopiuj swoje dane zamiast je stracić

Obecnie świat dzieli się na osoby, które posiadają już kopie bezpieczeństwa i na tych, którzy dopiero będą je mieć. Jako rozsądny użytkownik strony na WordPressie powinieneś, czym prędzej trafić do pierwszej grupy. Tym bardziej że kopia zapasowa nie tylko chroni przed włamaniami, ale też przed Twoimi własnymi błędami. Najłatwiejszym sposobem na posiadanie kopii swoich danych jest zainstalowanie wtyczki, takiej jak np. BackUpWordPress.