Facebook wciąż jest na szczycie mediów społecznościowych i pomimo że wydawało się, że Twitter czy Instagram mogą mu zagrozić, tak się nie stało. To on jest królem social media i skutecznie to wykorzystuje. Teraz poszerzył swoją listę możliwości o zarabianie na formatach video. Wydawcy reklam otrzymali więc kolejny kanał, którym mogą docierać do swoich potencjalnych klientów i jednocześnie na tym zarabiać.

Video online nośnikiem skutecznej reklamy

W 2016 roku za pośrednictwem Facebooka jego użytkownicy obejrzeli aż 100 milionów godzin video dziennie. To niesamowity wynik, który zaskoczył samych analityków z tego social media. Dużą rolę bez wątpienia odegrał influencer marketing. To forma promocji swojej firmy z wykorzystaniem osób będących przywódcami opinii w sieci  i tymi, którzy mają ogromny wpływ na decyzje swoich odbiorców. Influencerami są w znaczącej części volgerzy, a filmy video z ich udziałem opanowały facebookową przestrzeń. Wsparciem dla podobnych kampanii jest firma adnext.pl, która zwiększa szanse na ich powodzenie dzięki profesjonalnemu i doświadczonemu zespołowi oraz kreatywnemu i nieszablonowemu myśleniu.

Jakie znaczenie influencer marketing ma dla monetyzacji video na FB? Otóż umieszczając filmu zamiast zdjęcia czy innej formy grafiki, już zyskujemy przewagę i wygrywamy zainteresowanie klienta. Reklamodawcy mają okazję do wyświetlania reklam podczas ich emisji i tym samym łatwiej dotrzeć do swoich potencjalnych klientów, wszyscy zyskują! To jednak jeszcze nie koniec korzyści.

Na reklamach na Facebooku można zarobić

„Monetyzacja” video, już sama nazwa wskazuje nam, że są to reklamy związane są z filmami video. Monetyzacja oznacza, że na takich filmach możemy sobie dorobić. Ile można zarobić? Facebook sprzedając reklamy, pozostawia sobie 45% dochodu, podczas gdy 55% trafia do wydawców. Oferta jest więc bardzo atrakcyjna i na pewno korzystna dla twórców reklam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here