Wymiana walut przez internet jest bardzo popularna wśród klientów prywatnych i biznesowych. Na czym jednak dokładnie polega tego rodzaju transakcja on-line?

Kantory internetowe działają w Polsce już od 2010 roku – od tego czasu zyskały sobie wielu zadowolonych klientów. Korzystają z nich handlujący z innymi krajami, turyści wyjeżdżający na wakacje, osoby płacące kredyty walutowe czy też robiący zakupy on-line w zagranicznych sklepach – teraz dosłownie każdy może kupować i sprzedawać waluty przez internet.

Do dyspozycji mamy szeroką gamę kantorów pozwalających na prowadzenie transakcji bez wychodzenia z domu – różnią się pomiędzy sobą proponowanymi kursami oraz procedurami, a także opłatami, dlatego zanim zdecydujemy się na wymianę, warto zapoznać się z różnymi ofertami.

Wymiana walut on-line – na konto albo na kartę

Pierwszym krokiem będzie wybranie odpowiedniego serwisu pozwalającego nam na wymianę walut przez internet. W tym celu możemy skorzystać także z porad i rankingów dostępnych on-line. Pamiętajmy o tym, by wybierać godne zaufania e-kantory – wtedy mamy pewność bezpiecznych transakcji.

Następnie rejestrujemy się na wybranej stronie internetowej, podając swoje dane. Gdy dopełnimy tych formalności, możemy zabrać się za wymienianie walut.

Zasadniczo dokonanie wymiany polega na dwóch przelewach – z konta standardowego na konto walutowe. Warto jednak wskazać, że do dyspozycji mamy też e-kantory, które nie wymagają od nas posiadania konta walutowego – zamiast niego pieniądze są przekazywane na specjalną kartę walutową, którą możemy płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz wypłacać z niej pieniądze w bankomatach. To wygodniejsze rozwiązanie, ponieważ nie wymaga od nas posiadania drugiego konta walutowego. Warto zapoznać się z ofertą Igoriacard i zaufać solidnej, sprawdzonej firmie. 

Klikasz i wymieniasz

Sam proces internetowej wymiany walut jest bardzo łatwy i szybki – wystarczy tylko kliknąć w przycisk realizujący transakcję, gdy kurs jest dla nas satysfakcjonujący, a potem zaczekać na pieniądze. Najczęściej są one przekazywane do klienta w ciągu jednego dnia roboczego.

W kantorach on-line możemy korzystać też z dodatkowych usług, na przykład rezerwacji kursów walut, aby płacić za wymianę jeszcze mniej.

Artykuł opracowany przy współpracy z Igoriacard

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala2/domains/intnet.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1009

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here