W ofercie banków nieustannie pojawiają się nowe propozycje, mimo że są też takie, które od lat cieszą się wielką popularnością. Dają nam wiele możliwości oraz swobody, a dodatkowo pomagają zaoszczędzić czas. Oto produkty bankowe, które zyskały największą popularnością popularność wśród klientów – zobacz nasz TOP 4.

Produkty bankowe to niezwykle wygodne narzędzia pozwalające nam zarządzać na co dzień naszymi finansami. Dziś trudno wyobrazić sobie życie bez konta oszczędnościowego czy karty płatniczej, a przecież do niedawna nie było też aplikacji mobilnych. Zobacz, jakie produkty bankowe są najpopularniejsze i najchętniej wybierane.

Konto oszczędnościowe

Dziś konto bankowe to standard – znacznie ułatwia ono prowadzenie finansów, także domowego budżetu. Od wielu lat znajduje się ono w ścisłej czołówce najchętniej wybieranych produktów. Od momentu wynalezienia aplikacji mobilnych stało się jeszcze popularniejsze. Aby zapłacić rachunek lub czynsz, dokonać zakupów itd. trzeba jedynie zalogować się na stronie swojego banku.

Wyróżnić należy również konto oszczędnościowe – najpopularniejszym rodzajem jest rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy ROR.

Kredyty

Kredyty chyba nigdy nie stracą na popularności. Według wyników ankiet aż połowa Polaków ma jakiś kredyt – najczęstsze to gotówkowy – na dowolny cel, hipoteczny, samochodowy lub też konsolidacyjny – łączący inne długi w jeden. Stały się bardzo popularne – jest na nie taki popyt, że banki nieustannie oferują nowe oferty specjalne. Mimo swoich wad stanowią szansę na spełnienie marzeń lub też dopięcie domowego budżetu.

Fundusze inwestycyjne

Fundusze te umożliwiają zbiorowe inwestowanie środków w wybrane instrumenty, akcje, inwestycje, obligacje, bony skarbowe czy papiery wartościowe. Nie musi dokonywać wyboru samodzielnie – możemy zlecić to pracownikowi banku. W Polsce funduszami tego typu zarządzają spółki akcyjne zwane Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych.

Co ciekawe, nie trzeba ograniczać się do jednego funduszu – można zainwestować w wiele z nich, ale ryzyko straty zamiast zysku wtedy rośnie. Do wyboru jest tak wiele rodzajów funduszy, że warto skorzystać ze wsparcia doradcy.

Aplikacje mobilne

Stworzono je stosunkowo niedawno, a trudno wyobrazić sobie, że ich nie ma. W dobie Internetu oraz smartofnów zdobywają coraz większą popularność. Nic dziwnego, gdyż oszczędzają nasz cenny czas, a także odczuwalnie upraszczają codzienne zarządzanie finansami. Trzeba zwrócić uwagę na ich funkcjonalność – szybko przypomnimy sobie stan konta, wyślemy przelew, zapłacimy za zakupy, obiad w restauracji czy bilet na samolot itd. Bankowość mobilna dynamicznie się rozwija, a dzięki popularnym apkom zyskujemy dostęp do konta z dowolnego miejsca i o dowolnej godzinie. Nie musimy przejmować się, czy oddział naszego bank nadal jest czynny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here