Steam Deck Valve

Szał na przenośne konsole dla graczy nie ustaje, co doskonale widać po wynikach sprzedażowych konsol od japońskiego giganta Nintendo. Hit, jakim stał się Nintendo Switch pokazuje jak bardzo duże zapotrzebowanie na rynku gamingowym jest na tego typu urządzenia, co wspomniany koncern sprytnie stara się wykorzystywać, wprowadzając coraz to nowsze warianty swojego urządzenia. Od czasu sromotnej porażki Playstation Vita nikt inny nie próbował swojego szczęścia wśród handheldów, dając tym samym wolną rękę twórcom Switcha. Stan tej rzeczy próbuje jednak zmienić amerykański Valve – słynący z bycia twórcą największej platformy dystrybucji cyfrowej gier komputerowych, Steam.

Przenośna konsola Steam Deck od Valve mimo wcześniejszych przecieków wywołała niemały szok. Firma Valve twierdzi, że Steam Deck jest w stanie uruchomić każdy dostępny tytuł znajdujący się na platformie Steam, a wszystko dzięki APU Zen 2 + RDNA 2, zaprojektowanemu przez AMD.. Konsola obsłuży nawet te najbardziej wymagające tytuły. Steam Deck to przenośna konsola Valve, która będzie dostępna w trzech różnych wariantach.

Najtańsza opcja urządzenia oferuje 64GB pamięci eMMC i ma kosztować 1899,00zł. Droższa wersja oferuje 256GB pamięci SSD NVMe oraz dodatek w postaci ekskluzywnego zestawu profilu Społeczności Steam. Całość zestawu wynosić ma 2499,00zł. Natomiast najdroższa wersja konsoli Steam Deck prócz dodatków zaoferowanych w tańszej wersji oferuje najszybszą pamięć o wielkości 512GB na dysku SSD NVMe, wysokiej jakości antyrefleksyjne szkło trawione i ekskluzywny motyw wirtualnej klawiatury. Całość tego zestawu wyceniono na kwotę rzędu 3099,00zł. Pre-ordery urządzenia wystartowały już kilka miesięcy temu. Przystępna cena urządzenia w stosunku do możliwości konsoli przyciąga nie tylko starych wyjadaczy, a budzi też zainteresowanie osób, które z gamingiem nie miały wcześniej styczności. Pozostaje więc czekać na oficjalną premierę, która planowana jest na grudzień 2021 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here