sprawozdanie finansowe

Sprawozdanie finansowe do KRS mamy możliwość złożyć online. Państwo wprowadziło także ograniczenia, co do formy sprawozdania. Sprawdź wszystkie zmiany, oraz to czego musisz dopilnować. Sprawozdanie finansowe oraz towarzyszące mu dokumenty, a także oświadczenie dotyczące braku obowiązku sporządzania sprawozdania możemy złożyć w Krajowym Rejestrze Sądowym jedynie w formie elektronicznej. Pamiętajmy, że nie mamy szans na złożenie dokumentu na papierze. Ewentualny wydruk w postaci papierowej będzie jedynie kopią sprawozdania finansowego, a nie rzeczywistym dokumentem. 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/sprawozdanie-finansowe-do-krs-podstawowe-zasady/

Sprawozdanie finansowe do KRS – podstawowe informacje 

Przedsiębiorca, który wpisany jest do rejestru przedsiębiorców KRS powinien dopilnować, aby sprawozdanie było: zapisane w określonej strukturze, a także w odpowiednim formacie plików, podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym bądź potwierdzony profilem zaufanym.

Bez względu na to, czy zamierzamy złożyć sprawozdanie finansowe do Repozytorium Dokumentów Finansowych czy też poprzez system S24, powinno być ono wytworzone jako plik XML.

Plik taki powinien zawierać wszystkie elementy sporządzenia. Jest to bilans przez rachunek zysków oraz strat informacją dodatkową. Takie strukturę oraz forma sprawozdań finansowych są obowiązujące dla podmiotów wpisanych w a rejestru przedsiębiorców KRS, które znajdziemy na rządowej stronie internetowej.

Plik wygenerowany niezgodnie z opisem opublikowanych struktury nie zostanie przyjęty do systemu.

Ministerstwo Finansów udostępniło bezpłatne narzędzie postaci aplikacji do sprawozdania finansowego. Jest to aplikacja do tworzenia sprawozdań finansowych przez podmioty wpisane do rejestru przedsiębiorców. Pomoże nam ona chciałem procesie oraz będziemy mieć pewność, żona z plik jest zgodny z opisanymi procedurami. 

W jaki sposób złożyć sprawozdanie finansowe do KRS?

Po pierwsze musimy mieć założone konto na portalu eKRS. Dokumenty finansowe możemy złożyć bezpłatnie do Repozytorium Dokumentów Finansowych, bądź w niektórych wypadkach odpłatnie do KRS przez użycie portalu S24.

Bezpłatne złożenie sprawozdania finansowego dostępna jest dla wszystkich przedsiębiorców w tych samych do krajowego rejestru sądowego. Jedynym warunkiem jest to, że osoba składająca sprawozdanie posiada numer PESEL ujawniony w Krajowym Rejestrze Sądowym. Innym przypadku zgłoszenie zrobił profesjonalny pełnomocnik. Płatne złożenie sprawozdania finansowego jest to koszt około 140 zł.

Zobacz też: http://www.crowley.pl/umorzenie-zaleglosci-podatkowej/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here