Strony WordPress – można samemu, ale lepiej zlecić to fachowcom

0
1992

WordPress jest najpopularniejszym systemem CMS, czyli systemem zarządzania treścią, używanym do tworzenia stron internetowych. Został stworzony w 2003 roku z myślą o blogach, jednak jego popularność osiągnęła znacznie szerszy zasięg, dzięki czemu co czwarta strona na świecie jest obecnie prowadzona za pomocą tej platformy. Sprawdź, co agencja SEO może zrobić dzięki WordPress. Dowiedz się też o sposobach pozycjonowania stron internetowych np. w Gdyni.

Możliwości tworzenia stron internetowych

Różnorodność dostępnych wtyczek pozwala na zaprojektowanie nie tylko ciekawego bloga, ale też sklepu internetowego, strony z aukcjami, platformy informacyjnej, portfolio i wielu innych. Najważniejsze zalety to prosta obsługa bez potrzeby większej znajomości kodu html, bezpłatność i dobra współpraca z wyszukiwarkami.  

Żeby założyć stronę internetową, należy wykupić domenę dla nazwy i hosting, czyli miejsce na serwerze dla plików. Następnie należy zainstalować WordPress i zalogować się. Ukaże się nam kokpit, czyli panel administracyjny. To centrum zarządzania całą stroną, można stąd dodawać wpisy, strony i wtyczki. Istotnym krokiem na początek jest też wybór motywu, czyli szaty graficznej strony. Warto wziąć pod uwagę oceny, popularność i możliwość dalszych aktualizacji.

Możliwości tworzenia stron internetowych

Powszechne narzędzia

W zarządzaniu wyglądem strony wsparciem są dla nas narzędzia w pasku bocznym po lewej stronie. Dzięki widgetom można tworzyć menu, kategorie, slidery i wiele innych różnych konfiguracji umieszczonych w wybranym obszarze na stronie. Obecność najpotrzebniejszych wtyczek z ciekawymi funkcjami, ułatwiających działania na stronie to kluczowa sprawa. Warto przeszukać w Internecie listę najbardziej polecanych wtyczek. Należy też unikać instalacji zbyt dużej ilości lub niepotrzebnych wtyczek, spowalniających działanie strony. Do najpopularniejszych narzędzi na WordPress należą m.in. Yoast Seo czy WooCommerce. 

wordpress

Możliwości amatora a specjalisty w WordPress

Mimo, że WordPress jest dosyć intuicyjnym i łatwym w obsłudze systemem, możliwości doświadczonego specjalisty a początkującego laika nieco się różnią. Wiele modyfikacji wymaga znajomości języka PHP. Niepowtarzalny i robiący wrażenie wygląd i grafiki również narzucają konieczność zaawansowania w znajomości CSS i HTML. Wykorzystywanie szablonów sprawdza się dobrze na starcie dla początkujących. Formatowanie grafik i tabel również należy do zakresu działań specjalistów, tak jak wszelkie dodatkowe pola niestandardowe.

Co dodatkowo oferuje specjalistyczna agencja SEO Warszawa?

Oprócz stworzenia profesjonalnej strony internetowej, nasza agencja SEO w Warszawie w swoich usługach proponuje jeszcze:

  • utrzymanie strony
  • aktualizacje
  • pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron internetowych w Gdyni i Warszawie to coś, w czym się specjalizujemy. Wyniesiemy Twoją stronę na szczyty wyszukiwań oraz zadbamy o np. reklamę AdWords w Warszawie. Reklama w Internecie to kluczowa sprawa, żeby zaistnieć pośród tak dużej konkurencji na rynku. Nasza oferta jest szeroka, do wyboru jest m.in. reklama w Internecie Warszawa – Twitter – Facebook a także reklama na portalach i innych branżowych. Te działania powodują zwiększony ruch na stronie, co przekłada się na wzrost konwersji, satysfakcję naszych klientów, jak również i naszą. Sprawdź cennik pozycjonowania stron internetowych w Gdyni lub reklamę AdWords w Warszawie w naszej zaufanej agencji SEO Warszawa – Blumo. Dołącz do grona zadowolonych klientów.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here