W dzisiejszych czasach ludzie żyją w ciągłym pośpiechu i stresie. Stanie w długich kolejkach w sklepie czy w urzędzie pogłębia tylko rozdrażnienie i powoduje zaniżoną ocenę obsługi klienta. System zarządzania ruchem klientów pozwala łatwo to zmienić i przynosi widoczne korzyści zarówno dla pracowników, jak i dla klientów danej instytucji.

Systemy kolejkowe bo tak je inaczej nazywamy powodują eliminację kolejek, zapewniają dobrą organizację pracy oraz pozwalają w łatwy sposób kontrolować wydajność pracowników, przy tym kształtując pozytywny wizerunek miejsca gdzie są stosowane.

Redukcja stresu widoczna jest po obu stronach, zarówno petentów, jak i pracowników. Klienci czują, się traktowani sprawiedliwie i profesjonalnie, przez co o wiele lepiej oceniają świadczone usługi i o wiele chętniej wracają do danej instytucji. Proces obsługi jest krótszy i bardziej satysfakcjonujący.

System zarządzania ruchem klientów pozwala na łagodne przeprowadzenie interesantów przez cały proces korzystania z usługi oraz pozwala przeznaczyć czas oczekiwania na obsługę na zapoznanie klienta z nowymi produktami i usługami oferowanymi przez firmę np. poprzez prezentowanie multimediów na monitorach LCD. Pracownikom zapewnia to dużo lepsze warunki pracy, redukuje stres pozwalając im skupić się tylko na obsłudze konkretnego klienta, a nie jak dotychczas dodatkowo na kontrolowaniu ruchu klientów i łagodzeniu powstałych wśród nich konfliktów.

Oprócz dosyć wyraźnych korzyści płynących z systemów zarządzania ruchem klientów, które odnoszą pracownicy i petenci, systemy te zapewniają również dostępność przydatnych danych statystycznych dla kierownictwa instytucji, np. czasów oczekiwania czy czasów obsługi klientów oraz kontrolę nad wydajnością pracowników. System zarządzania ruchem klientów pozwala również na dostosowanie ilości pracowników do aktualnych potrzeb czy optymalne gospodarowanie czasem ich pracy.

System ten realizowany jest między innymi w placówkach służby zdrowia, urzędach i starostwach, bankach oraz w korporacjach. Można go dostosować indywidualnie do potrzeb danej firmy, może być również zintegrowany z systemem obsługi klienta. Zastosowanie systemu zarządzania ruchem klientów czyni firmy i instytucje bardziej profesjonalnymi i przyjaznymi klientowi, a setki zadowolonych użytkowników tylko potwierdza jego skuteczność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here