Internet

Jeśli chodzi o prędkość Internetu, żargon może być nieco zagmatwany. Krótko mówiąc, prędkości są zwykle mierzone w megabitach na sekundę lub Mb / s. Im wyższa stawka, tym szybszy jest Twój Internet. Megabity zajmują jedną ósmą wielkości megabajta (przy szybkości 1 megabajta na sekundę, na przykład pobranie obrazu o rozmiarze 10 MB zajmie 80 sekund). Oto więc, jak dowiedzieć się, czy maksymalnie wykorzystujesz prędkość Internetu i jak się tam dostać bez rozbijania banku.

Kiedy prędkość ma znaczenie?

Prędkości pobierania mają największe znaczenie, jeśli chodzi o korzystanie z treści, które można uznać za „pasywne”, takich jak strumieniowanie telewizji, pobieranie dużych plików lub przeglądanie mediów społecznościowych. Im większa szybkość pobierania, tym więcej danych możesz wykorzystać – idealne rozwiązanie w przypadku treści o wysokiej rozdzielczości, które wymagają stałego strumienia pobierania, aby zmaksymalizować jakość obrazu.

Szybkość wysyłania ma największe znaczenie, jeśli chodzi o treści bardziej angażujące: pomyśl o graniu w gry online ze znajomymi, rozmowach wideo, transmisjach na żywo w ciągu dnia lub przesyłaniu zdjęć do usługi przechowywania w chmurze. Prędkości wysyłania mogą się znacznie różnić w zależności od Twojego dostawcy usług internetowych, typu używanego połączenia internetowego (DSL, kablowe czy światłowodowe) i Twojej lokalizacji. Warto również pamiętać, że ogólnie rzecz biorąc, szybkość pobierania zawsze będzie wyższa niż szybkość przesyłania.

Chcesz po prostu zagrać w zwykłe gry online lub cieszyć się trochę Netflixem w weekendy? Nie potrzebujesz wiele: serwisy streamingowe, takie jak Netflix, zalecają prędkość 5 megabitów na sekundę (lub więcej), aby jak najlepiej oglądać treści w jakości HD. Taka prędkość pobierania sprawdzi się przy korzystaniu z treści o rozdzielczości co najmniej 720p, ale nie zapewni Ci żadnych multimediów w jakości 4K – a w porównaniu z tym może się okazać, że ładowanie 1080p będzie wolniejsze.

Jeśli prędkość Twojego Internetu oscyluje wokół tego zakresu 5 Mb / s, prawdopodobnie będziesz mieć równoważną lub wolniejszą prędkość wysyłania, co oznacza, że ​​przesyłanie strumieniowe gier z chmury lub czat wideo z wieloma osobami może sprawić, że będziesz bardziej sfrustrowany niż nie.

A jeśli chcę przesyłać strumieniowo wszystko przez cały czas w 4K?

Jeśli chcesz mieć najwyższą zawartość wideo w wysokiej rozdzielczości lub jesteś jednym z rosnącej liczby użytkowników przesyłających strumieniowo gry z chmury, korzystając z PlayStation Now, Google Stadia lub XCloud firmy Microsoft, prawdopodobnie potrzebujesz mocniejszego połączenie. Przesyłanie strumieniowe multimediów w rozdzielczości 4K zwykle wymaga połączenia o szybkości 25 Mb / s lub większej, ale zawsze możesz zaszaleć na połączeniach oferujących prędkość pobierania wynoszącą 100 Mb / s lub więcej, jeśli regularnie pobierasz gigantyczne pliki.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę prędkość przesyłania, jeśli planujesz zająć się strumieniowaniem. Ale uwaga: polowanie na szybsze prędkości wysyłania może wiązać się z płaceniem za gigabitowy Internet, co w innym przypadku jest przesadą dla wszystkich, ale najbardziej zaangażowanych w transmisje strumieniowe na żywo lub regularne przesyłanie dużych plików.

Ponadto liczba używanych urządzeń podłączonych do pojedynczego routera może powodować pewne przeciążenie sieci, co oznacza, że ​​wszędzie wokół zobaczysz wolniejsze prędkości. Oprócz bezpośredniego łączenia urządzeń za pomocą czegoś takiego jak kabel Ethernet, możesz sprawdzić ustawienia routera (w przeglądarce internetowej lub za pośrednictwem powiązanej z nią aplikacji) i wyznaczyć urządzenia priorytetowe, zapewniając im najszybsze połączenie z siecią.

Czy sprzęt sieciowy wpływa na szybkość Internetu?

Podczas gdy Twój dostawca usług internetowych prawdopodobnie nazwał Twój poziom prędkości szerokopasmowej na podstawie reklamowanej prędkości pobierania, możesz uzyskać dobre oszacowanie rzeczywistych prędkości Internetu, korzystając z różnych witryn. W tym miejscu możesz też sprawdzić, czy przyczyną spowolnienia jest szybkość Internetu lub sprzęt.

Jeśli nie osiągasz prędkości, które Twoim zdaniem powinny być, przyczyną może być router bezprzewodowy. Możliwości większości routerów są oparte na standardach, które regulują takie czynniki, jak efektywna odległość (jak daleko można się znaleźć, zanim połączenie ulegnie pogorszeniu) i przepustowość (ile danych router może wysłać lub odebrać w określonym czasie). Routery korzystające z nowszych standardów są bardziej przystosowane do przenoszenia dużych ilości danych wymaganych przez coś w rodzaju strumienia wideo 4K.

Posiadasz firmę i zastanawiasz się jak wybrać tani i szybki internet dla firm kraków. Nic prostszego, wystarczy, że wybierzesz internet światłowodowy dla firm Kraków od ith.eu. Internet Kraków jest niezbędny do odnoszenia sukcesów w jakiejkolwiek branży.

Więcej: https://ith.eu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here