tablica edukacyjna dla dziecka

Tablice i akcesoria dla dzieci, bez znaczenia czy są kredowe, czy magnetyczne, to praktyczny gadżet edukacyjny, który powinien znajdować się w pokoju każdego dziecka. Jakie wyróżniamy rodzaje tablic edukacyjnych dla dzieci?

Tablice i akcesoria dla dzieci

Na rynku wybór tablic dla dzieci jest dość spory. Tablice dziecięce różnią się od siebie głównie materiałem, z którego są wykonane. Do każdej tablicy dedykowane są inne akcesoria takie jak: kreda, pisaki oraz magnesy. Wyróżniamy następujące tablice dziecięce:

Tablice magnetyczne, można je powiesić na ścianie lub postawić na sztaludze. Aby móc pisać i rysować na takiej tablicy, niezbędne są specjalne mazaki. Wszystkie prace artystyczne dziecka, zetrzemy z tablicy za pomocą gąbki na sucho. Na rynku dostępne są modele 3w1, które są połączeniem tablicy, liczydła i pomocy w nauce alfabetu. Jest to droższa wersja, bardziej zaawansowana.

Tablice i akcesoria dla dzieci

Tablice drewniane, występują w dwóch wersjach. Jeden rodzaj to tablica kredowa, drugi to tablica korkowa. Po tablicy kredowej, jak sama nazwa wskazuję pisze się kredą, zetrzeć ją można gąbką. Z kolei tablica korkowa służy do przyczepiania różnych przedmiotów za pomocą pinezek.

Tablice kredowe, są znane każdemu. Najbardziej podstawowa wersja tablicy. Pisze się po niej kredą. Na rynku dostępne są wersje dwustronne, obrotowe a nawet modele, które są połączeniem tablicy kredowej z innym rodzaje.

Tablice interaktywne, dedykowane są dzieciom od 4 roku życia. Bardzo często wykorzystywane są w przedszkolach oraz szkołach. Służą dzieciom do zapoznania się z materiałami multimedialnymi.

Tablice dwustronne, znakomicie się sprawdzają jeżeli w domu jest dwójka dzieci. Ten rodzaj tablicy zazwyczaj zamocowana jest na sztalugach. To jaką wersję wybierzemy, zależy od preferencji dzieci. Możemy wybrać tablice dwóch takich samych tablic lub wersje, w której tablica składa się z dwóch różnych części i każda strona tablicy jest inna.

Tablice korkowe, taką tablicę najlepiej powiesić na ścianie. Nie ma możliwości żeby po niej pisać, ale jest bardzo praktyczna, ponieważ można do niej przyczepić różne ważne rzeczy dziecka.

Przeczytaj też: http://www.crowley.pl/roboty-dla-dzieci-czy-warto-kupic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here