Program Faktura Small Business HANDEL (FSBH) z gospodarką magazynową jest prosty, a jednocześnie niezwykle funkcjonalny. Cechuje go nie tylko łatwość obsługi, ale również, szybkość działania i niska cena. Można go z powodzeniem wykorzystać w każdej małej i średniej firmie. Właśnie te wszystkie cechy decydują o sukcesie tego produktu. Jakie jeszcze atuty posiada?

Zalety programu

Z obsługą FSBH z powodzeniem poradzi sobie nawet osoba z małym doświadczeniem. Interfejs jest tutaj bowiem bardzo przejrzysty, a obsługa intuicyjna. Program łatwo można dostosować do własnych potrzeb i predyspozycji, wczytując logo i pieczątkę firmy, wybierając czcionkę, czy wreszcie określając zawartość i wygląd generowanych dokumentów. Istnieje również możliwość wygodnego oznaczania danych za pomocą kolorów i znaczników. Aplikacja umożliwia także definiowanie własnych rejestrów, jednostek miary, form płatności, walut itp. Dokumenty sporządzone dzięki programowi (faktury, oferty, zamówienia itp.) można wydrukować lub przesłać klientowi pocztą mailową. FSBH umożliwia bezpieczną pracę na wielu stanowiskach równocześnie (nawet za granicą). W przypadku utraty danych, w wyniku na przykład awarii komputera, zawirusowania go lub kradzieży, łatwo je odzyskać, dzięki kopii bezpieczeństwa (e-Archiwum), która jest automatycznie sporządzana i wysyłana na serwer zewnętrzny.

Funkcje programu

Dzięki FSBH można wygenerować wiele różnych dokumentów: faktury z VATem lub bez (nawet w obcej walucie), faktury Pro-forma, zaliczkowe i końcowe, marża, złom, MK, WDT, uproszczone, korygujące, eksportowe, wewnętrzne, refaktury, paragony fiskalne i dowody sprzedaży. Program pozwala ustalać indywidualne rabaty i ceny dla klientów na poszczególne towary. System współpracuje z drukarkami fiskalnymi i czytnikami kodów kreskowych (wystarczy sczytać kod produktu, a program automatycznie dodaje pozycję do wystawianego dokumentu). To jednak jeszcze nie wszystko. Można bowiem pobierać dane klientów z bazy Głównego Urzędu Statystycznego, a następnie zapisać je w programie przed wystawieniem faktury, co znacznie ułatwia, a przede wszystkim przyspiesza sporządzanie dokumentów. Ponadto, istnieje także możliwość szybkiego stworzenia oferty lub zamówienia dla klienta i przesłania jej mailem. Faktura Small Business HANDEL pozwala również generować Jednolity Plik Kontrolny (JPK), wymagany, zgodnie z nowymi zasadami kontroli podatkowej, przez organy kontroli skarbowej.

Dokumenty kasowe

Podczas wystawiania faktury sprzedaży program automatycznie generuje WZ, a towar schodzi z magazynu. Przy wprowadzaniu faktury zakupu z kolei, FSBH generuje PZ, a
towar wchodzi na magazyn. Dzięki dokumentom kasowym można na bieżąco kontrolować dane dotyczące wpłat i wypłat. Po wydrukowaniu dokumentów KP, BP, KW i BW można ich używać, jako dowodów wpłaty dla odbiorcy czy dostawcy.

Funkcja kompletacji – tworzenie jednego towaru z kilku innych

FSBH umożliwia stworzenie nowego produktu z kilku elementów, czyli kompletu. Jest to bardzo przydatna opcja dla firm produkcyjnych, ponieważ na fakturze występuje wówczas tylko jedna pozycja. Przy zakupie kompletu, z magazynu zostają zdjęte wszystkie jego składniki. Komplet można również rozmontować, co skutkować będzie przywróceniem wszystkich, poszczególnych elementów na stan magazynu.

Integracja za sklepem internetowym

FSBH umożliwia połączenie ze sklepami internetowymi, dzięki czemu można szybko pobierać zamówienia ze sklepów do programu oraz zsynchronizować kartotekę towarów.

Moduł Zakupy

Dzięki kartotece zakupów do aplikacji można wprowadzać rachunki i faktury zakupu poszczególnych towarów. Program automatycznie generuje PZ, (co skutkuje dodaniem produktów do magazynu), co pozwala na pilnowanie stanów magazynowych i monitorowanie na bieżąco rozrachunków z dostawcami.

Kartoteka towarów i klientów

Aplikacja prowadzi kartotekę klientów oraz towarów i usług. Nie tylko ułatwia to, ale i przyspiesza wystawianie różnych dokumentów, np. faktur, paragonów, zamówień, ofert itp.

Dane w kartotekach można filtrować wg różnych kryteriów, a ponadto eksportować do arkusza kalkulacyjnego, co pozwala na dalsze ich przetwarzanie.

Moduł magazyn

Program pozwala na bieżąco kontrolować stan towarów dostępnych na magazynie i brakujących towarów. Produkty mogą być dowolnie przesuwane między magazynami.

Funkcja inwentaryzacji

Obsługa magazynów w programie stwarza możliwość wykonania szybkiej i łatwej do przeprowadzenia inwentaryzacji. Ponadto, można wydrukować gotowe arkusze inwentaryzacyjne oraz – w przypadku niezgodności produktów (między stanem, wynikającym ze spisu, a tym z dokumentów zakupu i sprzedaży) – wykaz brakujących towarów.

Analizy i statystyki

W programie FSB można ponadto sporządzać różnego rodzaju zestawienia, analizy i statystyki, co znacznie ułatwia kontrolę i zarządzanie firmą.

Warto nadmienić, że klient dokonujący zakupu, otrzymuje również czytelną instrukcję obsługi i wsparcie techniczne przez telefon lub mailem oraz na stronie internetowej w zakładce Centrum pomocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here