online shopping

Za pomocą jakich urządzeń robimy zakupy w sklepach online? Przekonajmy się kto najczęściej wybiera laptopy, komputery, a kto smartfony. Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziemy w raporcie o e-commerce w Polsce w 2020 roku. Przygotował go Gemius ze współpracą z Izbą Gospodarki Elektronicznej. Przekonajmy się na jakich urządzeniach robimy najczęściej e-zakupy! Co kupujący w internecie cenią sobie najbardziej w zakupach online? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/zakupy-w-internecie-komputer-laptop-czy-smartfon/ 

Urządzenia na których najczęściej robimy e-zakupy

W zestawieniu cały czas królują laptopy, czyli inaczej mówiąc komputery przenośne. 80% internautów robiących zakupy w internecie wykonują je przy użyciu internetu. Na drugim miejscu tego zestawienia znajdują się smartfony, czyli inaczej mówić urządzenia mobilne, podczas robienia zakupów przez internet korzysta z nich 69% osób. Trzecie miejsce zajmują komputery stacjonarne, używa ich 50% wszystkich badanych. Na końcu możemy zauważyć również, że znajdziemy tablety oraz czytniki e-booków. Co zachęca internautów do robienia zakupów online? 

Co internauci cenią sobie w zakupach internetowych? 

Osoby, kupujące przedmioty za pomocą smartfonów są bardziej aktywne w internecie, konsumują więcej treści, chętniej korzystają mediów społecznościowych czy porównywarek cen, niż użytkownicy komputerów czy tabletów.

Robiący zakupy przez smartfony częściej doceniają dostępność produktów w sklepach www przez całą dobę. Jest to także atut dla osób wykonujących zakupy na laptopie.

Wszyscy użytkownicy cenią dodatkowo wygodę, a także możliwość spędzenia na internetowych zakupach dowolnej ilości czasu.

Co skłoniłoby ludzi do częstszych zakupów online?

Będą to przede wszystkim niższe koszty dostawy, a także niższe ceny, niż te znajdujące się w sklepach stacjonarnych. Łączy to zwolenników wielu urządzeń. Internautów, którzy zdecydowanie wolą zakupy za pomocą smartfonów, bardziej kuszą kody rabatowe, a także zniżki dla osób kupujących online.

Zobacz też: http://www.pracorama.pl/w-czym-pomoze-nam-rzecznik-malych-i-srednich-przedsiebiorcow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here