Zmieniamy kolor auta za pomocą folii ochronnej

0
905

Nowoczesne metody zmiany koloru auta nie wymagają lakierowania całej powierzchni karoserii. Wykorzystuje się do tego celu wysokiej jakości folie PCV. Są bardzo mocne, wytrzymałe, a ponadto plastyczne. Można nimi oklejać karoserie o różnym kształcie. Folie bez problemu się demontuje. Nie ma żadnych śladów po odklejeniu ich z karoserii.

Szeroka oferta folii do zmiany koloru auta

Oferta folii do zmiany koloru auta jest bardzo szeroka. Występują w różnych kolorach i posiadają różną strukturę. Istnieje możliwość dobrania folii o nietypowym kolorze. Użytkownicy pojazdów preferujący indywidualne rozwiązania, mogą zamówić folię pod swój projekt. Dzięki zaawansowanemu drukowi cyfrowemu wykonanie folii pod zamówienie nie stanowi żadnego problemu.

Zalety folii aplikowanej na karoserię

Przy aplikowaniu folii na karoserię samochodu nakleja się ją w taki sposób, żeby zminimalizować ilość połączeń pomiędzy poszczególnymi kawałkami materiału. Połączenia są niewidoczne. Auto wygląda jak po lakierowaniu. Zaletą tego sposobu zmiany koloru auta jest możliwość odklejenia folii i zastąpienia jej folią o innym kolorze i strukturze. Nie ma potrzeby stosowania ostrych narzędzi i cięcia, folia odkleja się szybko i bezproblemowo.

Pielęgnacja karoserii pokrytej folią PCV jest identyczna jak lakierowanej. Folia skutecznie zabezpiecza lakier przed kurzem, pyłem, brudem, sokami na karoserii pochodzącymi z drzew i krzewów oraz odchodów ptaków. Powłoka lakierowana pozostaje bez skazy, jak nowa. Folia zwiększa żywotność lakieru. Poza tym doskonale go zastępuje. Wizualnie auto prezentuje się estetycznie i elegancko.

Folia naklejona na lakier nie ma żadnego wpływu na strukturę lakieru. Karoseria nie niszczy się w kontakcie z folią. Użytkownik pojazdu, który chce powrócić do powłoki lakierowanej, w każdej chwili może zrealizować ten zamiar. Wystarczy tylko odkleić materiał w profesjonalnym punkcie zajmującym się montażem i demontażem folii do zmiany koloru auta.

Metody pokrycia folią karoserii

Metoda BasicWrap najlepiej sprawdza się w przypadku oklejania samochodów w kolorze ciemnym, głównie czarnym. Często korzysta się z niej przy foliach reklamowych na autach firmowych, które nakleja się na karoserię. Zaletą tej metody jest brak konieczności zdemontowania elementów, takich jak lusterka czy klamki.

Z kolei metoda FullWrap przeznaczona jest dla pojazdów, w których kolorystyka lakieru i folii przeznaczonej na karoserię różnią się od siebie, np. auto o kolorze czerwonym pokrywa się folią PVC w kolorze zielonym albo niebieskim. W przypadku FullWrap demontuje się elementy samochodowe. Metoda ta pozwala na pokrycie folią wewnętrznej przestrzeni auta.

Pokrycie lakieru folią bezbarwną

Użytkownicy pojazdów, którzy chcą zabezpieczyć swój samochód i równocześnie nie zmieniać jego koloru, mogą do tego celu wykorzystać folię bezbarwną. Doskonałe rozwiązanie, które stanowi ochronę dla lakieru i pozwala cieszyć się oryginalnym kolorem auta. Folie bezbarwne są grubsze niż kolorowe, ale za to skutecznie chronią lakier przed zarysowaniem, mniejszymi i większymi odpryskami na drodze.

Oklejanie auta folią jest tańsze niż lakierowanie

Zmiana koloru auta za pomocą folii PCV jest tańsza niż lakierowanie całego nadwozia. Poza tym w każdym momencie można powrócić do oryginalnego koloru samochodu. Użytkownik pojazdu może zmieniać kolor auta wedle uznania i wcale nie musi to dużo kosztować. Można sobie pozwolić na częstą zmianę barwy karoserii. Dodatkowym autem jest solidna ochrona przed zarysowaniami, uszkodzeniami i szkodliwymi opadami pochodzącymi z roślin i martwych owadów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here