Na czym polega separacja i flotacja ścieków?

0
572

Zakrojone na szeroką skalę oczyszczanie ścieków przemysłowych pozwala pozbyć się wielu szkodliwych składników i substancji, które mogą stanowić mniejsze bądź większe zagrożenie. Żeby jednak cały proces przebiegał w sposób odpowiedni, konieczne jest zastosowanie odpowiednich technologii oraz systemów.

Bez nich trudno myśleć o wysokiej skuteczności całego procesu, jak również o bezpieczeństwie jego realizacji. Właśnie dlatego firmy chcące uzyskać korzystny efekt powinny postawić na współpracę z profesjonalistami, który zapewnią dostęp do sprawdzonych mechanizmów, systemów oraz technologii. Jedną z nich jest flotacja ścieków, wykorzystująca procesy separacji.

Polega ona oddzieleniu ciał stałych od cieczy. Pozwala więc na usunięciu rozmaitych cząstek zanieczyszczeń, które są lżejsze od cieczy. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na oczyszczanie ścieków.

Jak przeprowadzana jest flotacja?

Trzeba w tym miejscu podkreślić, że omawiany proces jest przeprowadzany na 3 różne sposoby. Pierwszy z nich dotyczy tak zwanej flotacji naturalnej, która nie uwzględnia żadnych elementów dodatkowych i pomocniczych.

Drugim sposobem jest flotacja wspomagana, którą przeprowadza się z użyciem specjalnie dobranych czynników chemicznych. Zwiększają one skuteczność całego procesu. Trzeci natomiast powiązany jest z flotacją wymuszoną. Korzysta się z niej wówczas, gdy wspomniane cząsteczki zanieczyszczeń są cięższe od cieczy.

Żeby oczyszczalnia ścieków przemysłowych była w stanie je usunąć, konieczne staje się zmniejszenie ich gęstości. Na tym właśnie skupia się flotacja wymuszona.

Oczywiście dobór konkretnych rozwiązań jest mocno uzależniony od parametrów ścieków, panujących warunków, jak również możliwości przedsiębiorstwa. Przed przeprowadzeniem jakichkolwiek działań trzeba więc zająć się dokładną analizą tego typu kwestii. Wsparcie doświadczonych specjalistów w tej dziedzinie okaże się więc nieocenione. Pozwoli zwiększyć skuteczność procesu i obniżyć koszty eksploatacyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here