Korzyści związane z drukowaniem offsetowym

Sukces w branży produkcyjnej i detalicznej wymaga czegoś więcej niż tylko produktu wysokiej jakości. Klienci najpierw zwracają uwagę na to, jak wygląda produkt na półkach, jaka jest graficzna forma opakowania i ekspozycja w mediach cyfrowych i społecznościowych. Pierwsze chwile spotkania klientów z takim produktem mają wpływ na podjęcie decyzji o jego zakupie. Wygląd całej linii produkcyjnej ma istotny wpływ na korzyści z nią związane.

Właśnie dlatego druk offsetowy jest standardem w branży poligraficznej i jest powszechnie uważany za najlepszą technikę w drukowaniu wielu kolorów w reklamach fotograficznych na pełną skalę. Proces wykorzystuje dedykowane metalowe płyty dla każdego z kolorów: cyjan (blady odcień koloru niebieskiego), żółty, magenta (miks barwy czerwonej z barwą niebieską) i czarny – które są przenoszone (offset) do gumowych rolek, a następnie na nośniki druku.

Wysoka jakość wydruków

W przypadku druku offsetowego zawsze można oczekiwać wydruku wysokiej jakości. Operator drukarki może kontrolować przepływ atramentu, co oznacza mniej marnowanych wydruków i problemów z kontrastem. W rezultacie otrzymuje się bezbłędne obrazy na każdym kawałku. Proces wstępnej konfiguracji wymaga kilku dodatkowych kroków, które pomagają zapewnić spójność i szybkość drukowania dużych zamówień. Jakość obrazów jest lepsza w przypadku drukowania obrazów o większej powierzchni.

Niższy koszt i szybki czas realizacji

Druk offsetowy to najlepszy wybór w przypadku dużych zamówień, w których reprodukcja obrazu musi być w wysokiej jakości kolorze, ostrości i profesjonalnej jakości. W oparciu o wszechstronność, opłacalność i funkcjonalność, druk offsetowy z łatwością plasuje się ponad wszystkimi innymi technikami drukowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here