Płatności w sklepie internetowym - jak zrobić to dobrze?

Sklep internetowy to bardzo wygodna forma prowadzenia biznesu. Z jednej strony wystarczy odrobina wiedzy i zaangażowania, by naprawdę dobrze wypromować się w sieci, z drugiej obsługa zamówień zdalnych jest o wiele prostsza, niż kontakt z klientem twarzą w twarz. Dobry sklep nie istnieje jednak bez sprawdzonych, bezpiecznych i przede wszystkim szybkich form płatności – gdy klient widzi, że będzie musiał poczekać na realizację zakupów, zwykle po prostu odpuści i wyda pieniądze u konkurencji. Jak zatem skonfigurować metody płatności na stronie, aby były szybkie, wygodne i natychmiastowe? Ile form zapłaty powinniśmy udostępnić klientom i dlaczego?

  1. Zaoferuj więcej niż jeden sposób
  2. Skup się na bezpieczeństwie transakcji
  3. Szybki obrót pieniędzmi jest pożądany

Zaoferuj więcej niż jeden sposób

Dotyczy to nie tylko samych płatności, ale i form dostawy produktów, które sprzedajemy, o ile są towarem fizycznym. Obecnie w internecie nie brakuje oszustów, którzy próbują wyłudzać pieniądze również za pomocą podstawionych sklepów internetowych. Zwykle takie strony oferują tylko jeden sposób płatności i odbioru przesyłek, przez co jeżeli my też tak zrobimy, z automatu wylądujemy na liście witryn podejrzanych, gdzie wyślą nas odwiedzający stronę – nasi potencjalni klienci. To jeden z ważniejszych powodów, dla których należy dywersyfikować sposoby płatności i dostaw, chociaż nie jedyny. Drugim równie istotnym jest po prostu wygoda: nasi klienci są różni, kupują za pośrednictwem różnych urządzeń i preferują różnorodne metody płatności. Dlatego im więcej będziemy w stanie zaoferować tym lepiej – optymalnie powinniśmy mieć co najmniej trzy różne możliwości zapłaty za zakupione produkty.

Skup się na bezpieczeństwie transakcji

Poza różnorodnością liczy się także bezpieczeństwo. Z tego powodu musimy zadbać o integrację wtyczek do płacenia za zakupy z naszą stroną. W przypadku popularnych platform sklepowych, do jakich zaliczamy zwłaszcza WooCommerce od WordPress oraz PrestaShop, mamy do dyspozycji dziesiątki sprawdzonych, działających rozwiązań, które wystarczy odpowiednio zaimplementować do sklepu. Przykładem takiej integracji mogą być płatności w systemie Cashbill, które z jednej strony stoją na najwyższym poziomie bezpieczeństwa, a z drugiej zapewniają nam szybki przepływ środków, przez co możemy sprawniej realizować zamówienia od klientów.

Szybki obrót pieniędzmi jest pożądany

W biznesie bardzo liczy się to, kiedy otrzymujemy pieniądze za zakupiony przez klienta towar. Ma to znaczenie również dla samego kupującego, ponieważ dzięki natychmiastowym płatnościom możemy szybciej realizować zamówienia, co przekłada się na czas ich dostawy. Płatności pay by link spełniają wszelkie wymogi, jakie stawiamy przed przelewem natychmiastowym, a dodatkowo pozwalają na zebranie kilku różnych metod płatniczych w ramach jednego systemu. Warto pamiętać, że szybki obrót pieniędzmi to nie tylko wygoda klienta, który ucieszy się na ekspresową realizację zamówienia, ale także zabezpieczenie naszej płynności finansowej i umożliwienie dalszego rozwoju. Z tego względu powinniśmy zadbać, aby zarówno płatności, jak i formy dostawy były w naszym sklepie skonfigurowane w dobry, przemyślany sposób – ułatwimy sobie tym pracę.

Prowadzenie sklepu internetowego wiąże się z jego odpowiednim przystosowaniem pod wymagania klientów. Płatności są jednym z tych elementów, których absolutnie nie możemy potraktować po macoszemu. Wręcz przeciwnie – im lepszą obsługę im zapewnimy, tym lepiej dla rozwoju naszej marki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here