Hurtownia stomatologiczna

Dentystyczne lampy do utwardzania zębów to małe, ale ważne narzędzie, które jest podstawą wyposażenia w prawie wszystkich gabinetach dentystycznych. Dzisiaj spojrzymy na to, co w tym zakresie ma do zaproponowania sklep akcesoria stomatologiczne nieco bliżej. Podzielimy się również tym, co naszym zdaniem warto wiedzieć o wyborze lampy utwardzającej do Twojej praktyki.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o stomatologicznych lampach polimeryzacyjnych i poznaj wybór lamp polimeryzacyjnych, jakie może Ci zaproponować dobrze wyposażony  sklep dentystyczny Warszawa. Zaczynamy!

Co to jest lampa dentystyczna i do czego służy?

Dentystyczna lampa polimeryzacyjna to ręczne narzędzie używane do utwardzania materiałów do wypełnień na bazie polimerów. Ostatecznie światło utwardzające zapewnia polimeryzację kompozytów żywicznych. Podczas fotopolimeryzacji wolne rodniki przekształcają monomery żywicy w połączone łańcuchy polimerów. Z kolei materiał żywiczny twardnieje.

Pierwsze stomatologiczne lampy polimeryzacyjne zostały wprowadzone w latach 70. XX wieku. Od tego czasu okazały się one absolutnie niezbędnym narzędziem dentystycznym i dlatego dzisiaj ma je w swojej ofercie niemal każda hurtownia stomatologiczna. Lampy wczesnego utwardzania wykorzystywały światło ultrafioletowe (UV), a większość nowoczesnych lamp utwardzających inicjuje polimeryzację za pomocą długości fali światła widzialnego. Nowoczesne lampy utwardzające są również zazwyczaj oparte na diodach LED (diodach elektroluminescencyjnych).

Na co zwrócić uwagę, gdy hurtownia stomatologiczna oferuje Ci lampy dentystyczne i musisz wybrać, którą zamówić?

Każdy sklep dla gabinetów stomatologicznych specjalizujący się w tego rodzaju sprzęcie na pewno będzie miał dużo do zaproponowania. Lampy polimeryzacyjne LED mogą działać przez dłuższy czas bez ryzyka przegrzania. Zastosowanie diod LED czyni je również wyjątkowo energooszczędnymi.

Ważne jest, aby upewnić się, że wybierasz najlepszą lampę utwardzającą żywicę do swojej praktyki. Poniżej przedstawiono kilka kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze nowej lampy do polimeryzacji:

  • Typ źródła światła
  • Ergonomia
  • Przedział cenowy
  • Średnica końcówki
  • Bezprzewodowe a przewodowe/stacjonarne
  • Łatwość obsługi i kalibracji

Warto też wiedzieć, że lampy utwardzające są wykorzystywane w różnych zastosowaniach klinicznych. Są wyjątkowo przydatne do wypełnień, cementowania koron i mostów oraz nakładania licówek. Weź pod uwagę to, do czego przede wszystkim będą przydatne w Twoim gabinecie podczas składania zamówienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here