Do czego wykorzystywany jest w przemyśle e papier?

E papier kojarzony jest przez większą część osób z czytnikami e-booków, czyli z książkami elektronicznymi. Okazuje się, że ma on znacznie szersze zastosowanie i sięga się po niego w wielu nowoczesnych rozwiązaniach przemysłowych. Technologia ta stale się rozwija i jest nieustannie ulepszana.

Do czego wykorzystywany jest w przemyśle e papier?

E papier znalazł szerokie zastosowanie także w przemyśle. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma styczność z nim na co dzień. Wykorzystuje się go chociażby w formie cen wyświetlanych na półkach sklepowych. Przedsiębiorstwa wykorzystujące to innowacyjne rozwiązanie mogą sterować poszczególnymi metkami bezprzewodowo, dzięki czemu możliwe jest bardzo szybkie i łatwe wprowadzenie cen promocyjnych. Takie przystępne kontrolowanie cen w całej wielkopowierzchniowej hali jest ogromną oszczędnością czasu i pieniędzy.

Po e papier sięga się w rozwiązaniach mających na celu rozszerzyć funkcjonalność budynków. Jest coraz częściej wykorzystywany w inteligentnych domach i nawet do automatyzacji firm. E papier można spotkać także na przystankach autobusowych w formie rozkładów jazdy oraz w branżach uzależnionych od warunków atmosferycznych w postaci stacji pogody. W wielu firmach identyfikatory pracowników zostały zastąpione e plakietkami.

Elektroniczna tablica rejestracyjna?

O przystankowych rozkładach jazdy opartych na technologii e papierowego wyświetlacza z pewnością nie jedna osoba już słyszała czy też miała nawet okazję zobaczyć. Jest to duże ułatwienie i oszczędność czasu, gdyż elektroniczny rozkład jazdy można w dowolnej chwili zaktualizować zdalnie. Nie trzeba wówczas tworzyć nowej listy i drukować jej ani też zatrudniać specjalnej ekipy do ręcznego jeżdżenia i naklejania na każdym słupie informacyjnym.

Okazuje się, że e papier może być wykorzystywany również w formie tablicy rejestracyjnej. Dzięki temu możliwe jest zdalne zmienianie napisów widniejących na tablicy dowolnego pojazdu. Jest to jeszcze stosunkowo nowe rozwiązanie, nad którym cały czas trwają prace. Dzięki niemu możliwe będzie poinformowanie o kradzieży auta czy też wygaśnięciu prawa jazdy/ubezpieczenia samochodowego.

Zalety e papieru

Wyświetlacze EPD są w stanie podtrzymywać wyświetlany obraz bez jakiegokolwiek źródła energii elektrycznej. Nie jest potrzebne również żadne dodatkowe podświetlenie. Wyświetlane treści są widoczne nawet w słońcu, a kąt obserwacji jest praktycznie nieograniczony.

Największą zaletą technologii EPD jest energooszczędność. Urządzenia ją wykorzystujące charakteryzują się bardzo niskim zużyciem prądu, co ma miejsce wyłącznie podczas zmiany wyświetlanego obrazu/treści. Ciągłe wyświetlanie tego samego obrazu nie wymaga poboru prądu.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały znalezione na unisystem.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here