Internet dla youtuberów – jaki wybrać

Chciałbyś robić w życiu coś fajnego, interesującego, co zostanie zauważone przez innych – a przy okazji na tym zarobić? Świetnie, jeśli tylko jesteś kreatywną osobą, czeka na ciebie cały Internet! Poznań, Warszawa, Wrocław… nie ma znaczenia, z jakiego miasta pochodzisz ani jakie masz wykształcenie. Musisz tylko wiedzieć, jak przygotować interesujący, porywający tłumy materiał. Jak go nagrać, zmontować i przesłać.

Będziesz potrzebować do tego kilku narzędzi. Zwykle możesz przebierać w rozmaitych programach, aparatach czy kamerach. Bez jednego za to nie możesz się obejść: bez Internetu. Stanie się on nadrzędnym narzędziem twojej pracy. To przez Internet będziesz przesyłać swoje filmy, robić streamy, nawet odpowiadać na komentarze i pytania fanów. Bez niego nic się nie uda. A zatem nie wystarczy ci pierwszy lepszy Internet – musisz mieć najlepszy Internet! Poznań, Kraków, Warszawa i większość dużych miast Polski mają dla ciebie wiele różnych rozwiązań. Na jakie się zdecydować? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Internet bez limitów

Konieczny będzie dla ciebie Internet bez limitów. Nie możesz przerwać swojej pracy w połowie miesiąca, bo wyczerpałeś pakiet danych. Nie możesz też pozwolić sobie na nagły spadek prędkości połączenia, który ma miejsce w większości limitowanych taryf. Tutaj nie ma się nad czym zastanawiać: Internet bez limitów przy karierze youtubera to podstawa.

Stabilny Internet

Zapomnij o amatorskich sieciach osiedlowych. Nawet jeśli kuszą dobrymi cenami, to ich jakość jest dyskusyjna. Zwykle podpisywane z nimi umowy nie zakładają żadnych rozwiązań na wypadek awarii – bo często w takich sytuacjach amatorskie firmy improwizują. To dobre dla… amatorów. Jeśli jednak chcesz być profesjonalnym youtuberem, musisz postawić na profesjonalne rozwiązania i dostawcę, który nie obsługuje swoich klientów jedynie „po godzinach”.

Szybki Internet

Jeśli chcesz, żeby twoje materiały wywierały odpowiednie wrażenie na widzach, potrzebujesz obrazu i dźwięku dobrej jakości. Czy wiesz, że YouTube umożliwia już publikowanie materiałów w rozdzielczości 4K? Jednak nawet jeśli zdecydujesz się na standardowe HD (co będzie znacznie tańsze w produkcji), pliki z nagraniami będą dość duże. Aby je sprawnie wysyłać, potrzebujesz dobrego łącza.

Internet symetryczny

Z tego samego powodu przyda ci się Internet symetryczny. To taki, w którym prędkość uploadu (wysyłania danych) równa jest prędkości downloadu (ściągania danych). Większość propozycji operatorów to łącza asymetryczne. Jeśli musisz się na takie zdecydować, upewnij się, że prędkość wysyłania jest możliwie najwyższa.

Gdzie znaleźć taki idealny dla youtubera Internet? Poznań i okolice to region, w którym wielu operatorów oferuje łącze światłowodowe, a prędkości dochodzą do 10 Gb/s! Jednak w innych miastach też można podpiąć się do światłowodów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here