jak samodzielnie pakować paczki

Prowadzenie sklepu internetowego to nie lada wyzwanie. Trzeba zadbać nie tylko o jakość asortymentu, odpowiednią reklamę, ale także szybkie i sprawne realizowanie zamówień. Na sukces sklepu internetowego duży wpływ ma również jakość przygotowania paczek do wysyłki.

Czego można użyć do pakowania towarów?

Wiele zależy od wielkości i rodzaju produktu. Towary można pakować np. w:

 • miękkie koperty z folią,
 • folię bąbelkową z rolki,
 • kartony multimail,
 • koperty piankowe,
 • pudełka do szybkiego pakowania.

Przy wyborze danego rozwiązania należy zwrócić uwagę na stosunek ceny opakowania do poziomu bezpieczeństwa przesyłanego produktu, jaki zapewnia. Hurtownia kartonów oferuje swoim klientom wiele pudełek, o różnych kształtach, składających się z jednej lub kilku warstw tektury.

Pakowanie towaru do wysyłki – krok po kroku

Odpowiednie zabezpieczenie przesyłki jest niezwykle ważne w sprzedaży internetowej. W końcu chcesz, aby Twój produkt dotarł do klienta nienaruszony, a samo pudełko zachowało swoją estetykę. Aby samodzielnie zapakować towar:

 1. Wybierz odpowiednie kartony do wysylki

Rozmiar pudełka musi być dopasowany do wymiarów danego przedmiotu. Jeśli będzie ono zbyt duże, wówczas zmarnujesz pieniądze na wypełniacze, ponadto klient nie będzie zadowolony z otrzymania niewielkiego przedmiotu w zbyt dużym opakowaniu. Za mały karton nie będzie natomiast stanowił wystarczającej ochrony. W czasie transportu może dojść do uszkodzenia produktu, wgnieceń czy zarysowań. Chętnie wybierane są zwłaszcza kartony klapowe i fasonowe. Dobrą propozycją są też opakowania kartonowe z nadrukiem, które będą odgrywały rolę nośnika reklamy. Do zaklejenia przesyłki przyda Ci się także taśma z logotypem. Nie oszczędzaj na kartonach. Powinny być one wytrzymałe i estetycznie wykonane. W przypadku niewielkich przedmiotów możesz zrezygnować z pudełka na rzecz koperty czy innych rozwiązań.

 1. Zabezpiecz przesyłkę poprzez użycie wypełniaczy

Towar w pudełku nie może przemieszczać się w czasie transportu. Aby zapewnić mu stabilność i ochronę, sięgnij po takie wypełniacze jak skropak, bibuła do paczek czy folia pęcherzykowa. Wypełnij nimi wszelkie puste przestrzenie. Na koniec do zaklejenia paczki użyj solidnej taśmy. Alternatywą dla niej jest folia stretch, którą owiniesz bez trudu każde pudełko.

 1. Naklej etykiety

Pamiętaj też o naklejeniu etykiety. Powinna ona znaleźć się w widocznym miejscu na przesyłce. Nigdy, nie naklejaj jej na zagięciach kartonu! W przypadku przedmiotów delikatnych użyj naklejki informującej o zawartości paczki. Jeśli przesyłasz towar o dużej wartości, ubezpiecz paczkę.

Pakowanie przesyłek w sklepie internetowych- najczęstsze błędy

 • wysyłanie towarów w zużytych, nieestetycznych pudełkach,
 • nadużywanie taśmy klejącej,
 • dostarczanie pomiętych dokumentów,
 • zapominanie o dołączeniu formularzu zwrotu.

Samodzielne pakowanie zamówień nie jest wcale trudne. Wystarczy kierować się powyższymi wskazówkami, aby klient był zadowolony z dostarczonej przez Ciebie przesyłki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here