Czy sylikonowy kejs do dobry sposób na zabezpieczenie telefonu?

0
1516

Jednym z najpopularniejszych rodzajów pokrowców są tzw. kejsy na telefon. Najprościej rzecz ujmując, są to elastyczne nakładki okrywającej plecki i boczne krawędzie urządzenia. Nakładki wykonane są z tworzywa o właściwościach i fakturze przypominającej sylikon. Charakteryzują się dużą elastycznością i odpornością na uszkodzenia. Dobrze amortyzują, chronią przed rysami i zabrudzeniami. Sylikonowe etui dostępne są w wersjach z barwnymi nadrukami, jednokolorowych i przezroczystych.

Jak działa typowy pokrowiec sylikonowy?

Podstawową funkcją klasycznego kejsa na smartfon jest ochrona oryginalnej obudowy urządzenia przed typowymi zagrożeniami, przede wszystkim przed rysami i zabrudzeniami. Ze względu na amortyzujące właściwości materiału, z jakiego wykonuje się tego typu pokrowce, zmniejszają one również ryzyko poważniejszego uszkodzenia telefonu, gdy go upuścimy lub uderzymy nim o twardą powierzchnię. Tworzywo, z którego produkuje się kejsy na telefon, ma antypoślizgową powierzchnię, co wpływa na poprawę jakości chwytu, a tym samym na zwiększenie wygody obsługi telefonu i mniejsze ryzyko jego wyślizgnięcia się z dłoni. Typowe, sylikonowe etui na smartfona pełni zatem przede wszystkim funkcję ochronną, dzięki której ryzyko przypadkowego uszkodzenia ubranego w nie urządzenia jest znacznie mniejsze. Poza tym takie pokrowce to dobry sposób na personalizację urządzenia – szybką zmianę jego wyglądu.

Co poza bezpieczeństwem?

Pomijając kwestie związane z bezpieczeństwem użytkowania cennego sprzętu, kolorowy case do telefonu jest także doskonałym sposobem na zmianę wyglądu urządzenia. Wystarczy wybrać kolorowe etui zdobione interesującym nas nadrukiem i ubrać w nie telefon. W ten prosty sposób zupełnie odmienimy jego wygląd i odróżnimy go od innych urządzeń tej samej serii. W sprzedaży znajdziesz nawet takie kejsy na telefon, które możesz zaprojektować samodzielnie z prywatnych fotografii. Wystarczy wybrać szablon i zdjęcia, którymi chcemy ozdobić pokrowiec, i złożyć zamówienie. Otrzymamy zadrukowane etui, które pozwoli nadać używanemu przez nas telefonowi niezwykle osobisty charakter.

Jeśli zastanawiasz się, czy sylikonowy kejs do telefonu jest dobrym sposobem na jego zabezpieczenie przed typowymi zagrożeniami wynikającymi z codziennego użytkowania, odpowiedź wydaje się twierdząca. Oczywiście w sprzedaży znajdziesz również pełne pokrowce książeczkowe czy etui pancerne, ale sylikonowy case jest zwykle tańszy i dostępny w większej różnorodności wzorów. Takie etui są również bazą do tworzenia niepowtarzalnych nakładek zdobionych prywatnymi zdjęciami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here