Samsung QLED – technologia przyszłości

0
1246

Telewizory Samsung QLED 2020 pozwalają na więcej. Poznaj wszystkie technologie, które je wspierają.

QLED 2020 – nieograniczone doświadczanie wzrokiem i słuchem

Telewizory QLED to najbardziej zaawansowany projekt tego typu w historii marki Samsung. Są one tworzone z najwyższej jakości materiałów. Wszystko za sprawą łączenia interesujących innowacji. To sprzęty kompletne, których zadaniem jest dostarczenie nam jak najlepszej treści – nie tylko idealnego obrazu, ale też doskonałego dźwięku. Sukces telewizorów Samsung QLED 2020 wynika z najlepszych rozwiązań. Poznaj je:

  1. Najbardziej zaawansowane telewizory Samsung QLED 2020 mają rozdzielczość 8K. Wynosi ona aż 7680 na 4320 pikseli i jest to standard wyświetlania obrazu, który jeszcze niedawno był całkowicie poza ludzkim zasięgiem. Ledwo Full HD stało się popularne na rynku, a już z przytupem wkroczyły telewizory 4K. Ewolucja była bardzo wyraźna, bo dziś spokojnie w każdym markecie kupimy ekrany o rozdzielczości 3840 na 2160 pikseli. Obraz w rozdzielczości 8K zawiera szesnastokrotnie więcej detali niż obraz w standardowej rozdzielczości Full HD i czterokrotnie więcej niż obraz w rozdzielczości 4K. Wiele osób podkreśla, że tak wysoka rozdzielczość niesie za sobą pewne problemy natury technicznej. Otóż większość źródeł nie emituje takiego obrazu. To jednak nie stanowi problemu w przypadku telewizorów Samsung QLED 2020. Korzystają one z tzw. inteligentnego skalowania. Jest to metoda optymalizacji obrazu, która podnosi jego jakość do poziomu 8K. W związku z tym nawet w dzisiejszych warunkach możesz oglądać telewizję jutra.
  2. Po drugie – QLED to AI. Sztuczna inteligencja w telewizorze Samsung QLED 2020 wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego i przygotowuje gotowy obraz na podstawie ogromnej ilości danych. Można tu mówić o zdobywaniu pewnego doświadczenia i późniejszym wykorzystywaniu go w praktyce. Telewizor QLED sam rozpoznaje miliony przypadków, analizuje wzorce i tworzy obraz 8K.
  3. Po trzecie – ogromna moc podzespołów. Tak zaawansowana technika tworzenia obrazu 8K w Samsungu QLED 2020 nie byłaby możliwa bez procesora Quantum 8K. To serce całej konstrukcji, które pozwala na tak imponujące efekty.
  4. Po czwarte – niezwykła innowacja. Technologia Quantum Dot, Quantum HDR i bezpośrednie strefowe podświetlenie to główne fundamenty technologii  QLED.
  5. Po piąte – dźwięk, który zupełnie przenosi wrażenia z oglądania filmów, relacji sportowych, seriali, programów informacyjnych na nowy, wyższy poziom. Wykorzystanie technologii dźwięku podążającego za obiektem (OTS+), aktywny wzmacniacz głosu (AVA), Funkcja Adaptacji Dźwięku+ i Q-Symphony to ogromne wsparcie dla każdego kinomaniaka.
  6. Po szóste – konstrukcja. Minimalizm sprzyja współczesnemu designowi. Telewizor QLED 55 cali, 65 cali, 75 cali, 82 cale, a nawet 85 cali będzie stanowić przecież ścisłe centrum uwagi w każdej przestrzeni. QLED wygląda zjawiskowo, a brak ramek daje jasno do zrozumienia – to jest produkt premium.

Telewizor Samsung QLED 55 cali – do większych i mniejszych wnętrz

Telewizor Samsung QLED 55 cali dostępny jest w wariancie Q7XT i Q6XT. Jest to niezwykle często wykorzystywana przekątna – pewien pomost pomiędzy gigantycznymi modelami powyżej 60 cali a niewielkimi telewizorami 32 i 40 cali. Telewizor Samsung QLED 55 cali dysponuje technologią Quantum HDR, korzysta z procesora Quantum Lite lub Quantum 4K. To najbardziej podstawowe i jedne z najtańszych telewizorów QLED, wciąż charakteryzują się ogromną wydajnością i pięknym obrazem. QLED 2020 wart jest przetestowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here