python podstawy

Python to jeden z najbardziej rozpowszechnionych języków programowania, który nie bez powodu uznawany jest za idealny (pod wieloma względami) dla stawiających pierwsze kroki w świecie IT. Skąd bierze się to twierdzenie, a jednocześnie niezwykła popularność tego – jednego z tak wielu – języków?

Mimo, że historia Pythona sięga lat 90. XX wieku, kiedy to jeden z niderlandzkich programistów stworzył go jako – w zamyśle – następcę formatu ABC, język ten w dalszym ciągu należy do najczęściej wybieranych przez początkujących programistów. Dlaczego? W grę wchodzi przede wszystkim „pythonowa” prostota, u podstaw której leży między innymi sposób zaprojektowania języka. Struktura kodu nie wymaga bowiem tak zwanego „nadpisywania” elementów, zaś wysokopoziomowość (z angielskiego high-level) zbliża całość do standardowej nauki języków obcych. Co więcej, wielka ilość bibliotek standardowych umożliwia tworzenie najróżniejszych form – poczynając od produktów powiązanych ze statystyką, kończąc zaś na… sztucznej inteligencji. Dodatkowo, warto wspomnieć też o swego rodzaju intuicyjności oraz możliwości wykorzystania tak zwanych zintegrowanych środowisk programistycznych.

Jak długo trwa nauka języka, którym jest Python? Podstawy przyswoić można w ciągu bardzo krótkiego czasu, co również wyróżnia ten język na tle innych (niektóre z opcji wymagają bowiem miesięcy ciężkiej pracy i to przed pierwszymi działaniami). Wiele zależy też – rzecz jasna – od zastosowanych metod, a także czasu poświęcanego na naukę wykorzystywania wspomnianych już bibliotek i frameworków (wśród których najpopularniejszych wydaje się być Django, używany głównie do tworzenia różnego rodzaju aplikacji internetowych).

W jaki sposób można się więc uczyć i jak przyswoić nie tylko podstawy, ale i inne możliwości, które daje Python? Kurs online wydaje się w tym przypadku opcją idealną. Co więcej, wybór renomowanej szkoły programowania sprawi, że całość nie pozostanie jedynie trudno przyswajalną teorią, a zostanie wcielona „w życie” w trakcie trwania zajęć.

Na koniec warto nakreślić też skalę zarobków programistów działających w zakresie tego języka. Mimo że wahają się one w zależności od wiedzy i umiejętności, a także miejsca zatrudnienia, z pewnością nie należą do niskich. Inwestycja w odpowiedni kurs może więc – bez większych wysiłków – zmienić bardzo wiele życiowych ścieżek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here